SZYKUJE SIĘ HIT - TUŻ PRZED ŚWIĘTAMI CALLUM SMITH DLA CANELO!

Niespodziewany zwrot akcji. Szykujący się do powrotu Saul Alvarez (53-1-2, 36 KO) wybierze chyba najtrudniejszą opcję na 19 grudnia. To byłby prawdziwy hit.

Dotąd wydawało się, że rywalem Meksykanina będzie Caleb Plant (20-0, 12 KO). Co prawda w kuluarach przewijało się gdzieś nazwisko Calluma Smitha (27-0, 19 KO), ale teraz jest on najpoważniejszym kandydatem do takiej potyczki.

Sławny Canelo po zerwaniu kontraktu z grupą Golden Boy oraz platformą streamingową DAZN jest teraz wolnym agentem i może negocjować z każdym. To ułatwia dogadywanie tak dużych walk.

Strony reprezentujące Alvareza i Smitha - panującego mistrza świata federacji WBA kategorii super średniej, osiągnęły wstępne porozumienie. Taki pojedynek miałby się odbyć 18, 19 lub 20 grudnia na obiekcie AT&T Stadium w Arlington w Teksasie. Promujący championa Eddie Hearn potwierdził, że choć nie osiągnięto jeszcze pełnego porozumienia, to "sprawy wyglądają obiecująco". Co ciekawe, walka ta miałaby zostać pokazana w USA na antenie DAZN, z którą przecież Canelo właśnie się rozstał. A przypomnijmy, że Alvarez ma już na rozkładzie jednego z braci Smith. Cztery lata temu rozbił Liama Smitha i nokautując go w dziewiątej rundzie odebrał mu pas WBO wagi junior średniej.

Jeśli taki pojedynek się zmaterializuje, a podobno jest już tego bardzo blisko, mógłby toczyć się nawet o dwa pasy mistrzowskie. Smith wniósłby do ringu tytuł WBA, ale do stawki swój wakujący pas chętnie dorzuci również federacja WBC. Wszystko rozstrzygnie najbliższych kilkadziesiąt godzin.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Furmi
Data: 12-11-2020 03:17:47 
Rudego można lubić bądź nie, ale nikt nie może mu odmówić cojones...
 Autor komentarza: EwaBrodnicka
Data: 12-11-2020 06:50:43 
Może nie przepadam za bardzo za Rudym ale ogląda się go bardzo dobrze i widać progres jaki robi z każdą walką
 Autor komentarza: DeontayWilder
Data: 12-11-2020 07:20:42 
Canelo to obecnie bezdyskusyjny król P4P.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 12-11-2020 07:48:15 
Canelo gra we własnej lidze pod względem jakości kolejnych rywali.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 12-11-2020 07:59:38 
Zapis w kontrakcje że w razie wygranej Canelo, w rewanżu Smith może liczyć na podwójną albo potrójną stawkę. No i wzmianka o trylogii.
I Smith będzie się zastanawiał jak tu ładnie przegrać...
Za kasę można kupić praktycznie każdego.
Nawet GGG nie protestował po tym jak go oszukali dwa razy.
Bo liczy na trzecią wypłatę.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 12-11-2020 08:32:16 
W ostatniej walce Smith nie zachwycił, zresztą, w jakiej formie by nie był, myślę, że na Alvareza to będzie za mało.
 Autor komentarza: sludgehc
Data: 12-11-2020 08:44:58 
wszystko zależy od warunków kontraktu, jeżeli nie będzie jakichś dziwnych limitów, to Smith może narobić mukłopotów,chłop ma zasięg, umie boksować i ma czym uderzyć, Canelo może być za mały.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 12-11-2020 09:15:58 
Poczekamy na konktrakt i szczególy w nim zawarte, zestawienie na papierze bardzo fajne..Nie narzekam..
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 12-11-2020 09:32:30 
W tym momencie wygląda to świetnie ale faktycznie trzeba poczekać. Oscar wysiudany z interesu ale DAZN wciąż nie.
 Autor komentarza: samqualis
Data: 12-11-2020 09:42:58 
Akurat bo wy miernoty zobaczycie co jest napisane w kontrakie hahaha .
Canelo ponownie pokazuje kto ma obecnie najwieksze jaja w boksie a takie miernoty typu golovkin czy nawet andrade powinny uczyc sie od mistrza doboru rywali
 Autor komentarza: MLJ
Data: 12-11-2020 09:45:27 
Klasyka samqualisa

Temat o Canelo, ten coś znowu mamrocze o Golovkinie. Schizofrenia jak nic...
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 12-11-2020 09:54:45 
Patrzac jak ostatnio Smith sie prezentowal, wolalbym chyba BJS. Cyganie sa nieobliczalni.
 Autor komentarza: DeontayWilder
Data: 12-11-2020 10:04:22 
MLJ

Dlaczego na dzień dobry obrażasz kolegę, a później masz pretensje, że ktoś obraża ciebie, albo twoich kolegów, co pedale?
 Autor komentarza: Hugo
Data: 12-11-2020 10:46:10 
Canelo to "mistrz własnej piaskownicy", który boksuje jedynie na własnym terenie (początkowo Meksyk, a teraz "meksykańskie" stany USA) przy "własnych" sędziach. To daje mu oczywistą przewagę nad rywalami nawet bez machlojek z limitami wagowymi. Tylko raz odważył się wystąpić w Nowym Jorku przeciwko słabemu Fieldingowi, nie mówiąc już o innych kontynentach . Miał jechać do Japonii na walkę z Muratą, ale cojones okazały się za małe. Niech choć raz w życiu wystąpi przeciwko trudnemu rywalowi na obcym lub neutralnym terenie, to może przekona do siebie sceptyków.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 12-11-2020 11:09:55 
Rywal z najwyższej półki, w super średniej tylko BJS mógłby być większym wyzwaniem. Szykuje się imponująca seria: Smith, Kowal, Jacobs.
Trzeba oddać Rudemu, że rywali bierze zacnych.
 Autor komentarza: Akwizytor41
Data: 12-11-2020 11:11:14 
Boks to naprawdę spory biznes. Są różne poziomy tego biznesu. Canelo jest z pewnością na bardzo wysokim poziomie bokserskiego biznesu. Każdy kto ma doświadczenie w biznesie, w którym są spore kwoty i spore zyski wie, że nie ma co liczyć na szczerość i uczciwość... To taka gra, w którą trzeba być dobrym żeby wygrywać. Gdzie ma walczyć jak nie w "meksykańskich stanach USA"?? Tam generuje ogromne kwoty, co za tym idzie pewnie i zyski. Jak ktoś prowadzi świetny interes np. w Warszawie, ma tam wszystko poukładane to nie przenosi się nagle do Olsztyna. Canelo może sobie na to pozwolić i rozdawać karty, bo nawet bez Oscara ma za sobą duże wsparcie. Uważam też, że np. w Anglii, nigdy nie dostałby takich pieniędzy jak u siebie.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 12-11-2020 12:14:23 
Zyski Canelo gówno mnie obchodzą. Ja go oceniam jako sportowca, a nie biznesmena. Dopóki nie potwierdzi swej klasy na innym kontynencie w walce sędziowanej przez neutralnych (w znaczeniu nie amerykańskich) sędziów, nie będę go uważał za światową gwiazdę boksu zawodowego, a za sztucznie wykreowany produkt marketingowy przeznaczony na lokalny rynek. Nie jestem w swoich odczuciach odosobniony, bo podobne zdanie na jego temat mają miliony kibiców boksu z całego świata.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 12-11-2020 12:21:26 
Gruby pojedynek i z chęcią obejrzę jak zresztą większość z nas, ale jak mamy wdawać się w szczegóły, to zapisy kontraktowe faktycznie odgrywają tu znacząco rolę i zawsze należy pamiętać, że boks zawodowy to wpierw biznes, a dopiero potem sport w szczególności, gdy mamy do czynienia z kimś takim jak Saul Alvarez, o tym jak to się kończy, gdy zapomina się o biznesie, myślę ze sztandarowym przykładem jest Łomaczenko, który licząc na swoją wielką klasę sportową, zapomniał o zapisach ws. rewanżu, oddając jednocześnie cześć gaży Lopezowi, a ostatecznie się okazało, że przelicytował.
 Autor komentarza: Akwizytor41
Data: 12-11-2020 12:37:40 
Rudy to już chyba nic nikomu nie musi potwierdzać. Ma na rozpisce Mosleya ( który dał mu niezły sprawdzian ) Floyda, Cotto, Lara ( choć te dwie walki były bliskie ), dwa razy Golovkin, Daniel Jacobs ( według mnie jeden z najciekawiej walczących pięściarzy ) wreszcie Koval. Co ma potwierdzać, że z walki na walkę jest lepszy. Pokaż mi jednego z najwybitniejszych, którzy gdzieś nie mieli wałka, naciągniętego zwycięstwa, naciągniętych warunków. Każdy z największych miał na rozpiskach średniaków. Ali np. w przynajmniej kilku walkach według większości obserwatorów przegrał, a dali mu zwycięstwo. Powiedz z kim i gdzie musi zwalczyć żeby niby potwierdzić swoja klasę. No i w sumie kto prócz Floyda go zdeklasował. Walki z Cotto i Larą no może pierwsza walka z Gołym były bliziutkie, nie było mowy o zdeklasowaniu czy przełamaniu, co najwyżej kilka ciosów ktoś zadał więcej i może trochę bardziej szedł do przodu...
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 12-11-2020 12:44:45 
Ja sie nawet nie podniecam, bo na koncu u ktoregos w obozie bedzie wykryty covid i bedzie po walce, duzo swietnych walk w tym roku przez ta szopke wypqdlo.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 12-11-2020 15:37:24 
Akwizytor41
o czym Ty piszesz? "Jak ktoś prowadzi świetny interes np. w Warszawie, ma tam wszystko poukładane to nie przenosi się nagle do Olsztyna" ale dlaczego nie do USA, UK ? O aspiracjach i warunkach do ich spełnienia zapomniałeś? Dotyczy to wielu dziedzin. Może ktoś mieć dużo większe aspiracje niż "świetny interes np. w Warszawie". Poza tym przy ocenie kto jest lepszy gdy chodzi o tzw "błysk szprychy" biznes zbyt często gmatwa sprawę. Niedawno pisałeś (przedstawiając się tutaj), że śledzisz orga od dłuższego czasu. Jednak tą stronę odwiedzasz ze względu na zainteresowanie boksem a nie biznesem?
 Autor komentarza: Apprentice
Data: 12-11-2020 16:23:44 
anyway jeśli to prawda, Canelo (lub jego menadżer) poczuł swoim biznesowym nosem że przestaje grać pierwsze skrzypce w boksie zawodowym, że inni przejmują pałeczkę, Lopez z Łomą wykręcają rekordowe pay-per-view, i w ogóle w lekkiej jest teraz petarda, Fury będzie za chwilę rzucał po ringu Joshuą albo Usykiem, Crowford może się zderzyć w przyszłym roku z Spencerem itd. więc wziął walkę żeby wrócić na szczyt panteonu, z czego należy się wyłącznie cieszyć, dyskusja o sędziach i warunków - oczywista oczywistość że gdyby walczył z GGG pierwszą walkę w AłamAcie to by przegrał i Smith na pewno nie jest faworytem w tym kontekście, natomiast jeśli Canelo wygra na pkt. ale nie położy Calluma chociaż raz na dechy i znowu zaczną się dyskusje czy zasłużenie czy wałek itd. to rzeczywiście wszyscy zdają sobie sprawę (prócz team Canelo pewnie) że do jego legacy nie będzie to dodawało zbyt wielu punktów
 Autor komentarza: TerrenceCrawford
Data: 12-11-2020 16:51:43 
@Apprentice

Walka Lomachenko-Lopez nie była pokazywana w systemie pay per view...
 Autor komentarza: Akwizytor41
Data: 12-11-2020 17:51:05 
poszukiwacz:
z tym przenoszeniem się z warszawy do olsztyna chodziło mi o to, że Rudy w LV ma najlepsze możliwe warunki. Nigdzie nie będzie większych wypłat, nigdzie. Ani w Londynie, ani w Kazachstanie, ani w Moskwie. Jedynie w jakiejś Arabi, ale tam to albo Floyd, albo top wagi ciężkiej. Tak poza tym to gdzie i z kim miałby walczyć??
W sumie masz racje prawdziwe emocje daje walka, a nie biznes dookoła niej. Chuj tam z resztą z tym Canelo, też w sumie za bardzo go nigdy nie lubiłem, po prostu w ostatnich walkach zobaczyłem, że to kawał boksera.
 Autor komentarza: tomekzzar
Data: 12-11-2020 18:06:44 
Nie ma boksera na tą chwile bez znaczenia w jakiej kategori wagowej się wywodzi który , jest prowadzony tak odważnie jak Alvarez,jedni go lubią drudzy mniej ale bokserem jest z walki na walkę lepszym,my kibice powinniśmy się cieszyć ze tak jest bo to zwiastuje emocje,wielu krzyczy jakimi to mistrzami nie są (Fury,Wilder...)a co do czego to walczą z drugimi garniturami,Canelo stać na to aby wyczyscic półciężką i ja chciałbym zobaczyc jak mu idzie własnie w tej kategorii,sumując Meksyk jest super kozakiem.
 Autor komentarza: Akwizytor41
Data: 12-11-2020 18:25:56 
Na koniec dodam tylko, ze mimo iż ten Smith ma 190 cm to nie widzę go z Canelo. Jeśli wytrwa do końca walki to i tak będzie jego szczyt. Choć tym razem raczej obstawiam mocne KO na wyspiarzu. Do widzenia.
 Autor komentarza: Apprentice
Data: 12-11-2020 19:00:58 
@TerrenceCrowford
zawiodła pamięć operacyjna, chodziło o wysokie wyniki oglądalności
 Autor komentarza: samqualis
Data: 13-11-2020 09:48:33 
A ten glupiec MLJ znowu nie moze zniesc faktu ze jego ulubieniec golovkin gnije cala kariere w sredniej z jakimis rollsami i szeremetami a Canelo skacze po 4 kategoriach z sama czolowka xD beka z typa
 Autor komentarza: MLJ
Data: 13-11-2020 10:32:28 
samqualis

Życzę zdrowia kolego..

https://www.centrumdobrejterapii.pl/materialy/schizofrenia-jak-leczyc-skuteczniej/
 Autor komentarza: samqualis
Data: 13-11-2020 18:11:09 
Tam matke prowadzasz czy ona ciebie ??
 Autor komentarza: MLJ
Data: 13-11-2020 19:33:07 
Widzę że mam do czynienia z podobnego kalibru chamem co koshi, który nie potrafi odgryżc się bez uderzania w najbliższych. Ciesze się że się ujawniłeś. Nie będe musiał więcej tracić na ciebie czasu. Bez odbioru.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.