CHIŃSKI OLBRZYM ZHANG ZHILEI: DAJCIE MI FILIPA HRGOVICIA

Wicemistrz olimpijski z Pekinu Zhang Zhilei (22-0, 17 KO) i Filip Hrgović (12-0, 10 KO) - brązowy medalista olimpijski z Rio - wygrali przed czasem swoje pojedynki na sobotniej gali w Hollywood i wydaje się, że możliwy stał się pojedynek między nimi. Obaj deklarują, że są na niego chętni i gotowi.

ZHANG: JESTEM CHIŃSKĄ BOMBĄ NUKLEARNĄ, IDĘ PO JOSHUĘ i FURY'EGO >>>

- Podczas obozu treningowego osiągnąłem może 60 procent tego, na co mnie stać. Pandemia miała wpływ na wszystkich. Muszę teraz lepiej wykorzystywać szanse, które dostają, lepiej wyglądać w ringu - powiedział mieszkający obecnie w New Jersey Zhilei, który w sobotę znokautował Devina Vargasa.

- Przed walką rozmawialiśmy o tym, że chciałbym wrócić między liny w lutym. Czuję się jednak dobrze, jestem w formie i nie doznałem żadnych urazów podczas sobotniej walki. Może uda się przyśpieszyć kolejny pojedynek. Chciałbym teraz wrócić w styczniu i utrzymać aktywność w kolejnych miesiącach. Jestem otwarty na wyzwania. Hrgović? Dlaczego nie. Dajcie mi go, zróbmy to - dodał olbrzym, który w wywiadzie tuż po walce porównał się do ''chińskiej bomby nuklearnej''.

Przypomnijmy, że Zhang Zhilei znajduje się obecnie na piętnastym miejscu rankingu IBF i na dwunastym miejscu rankingu WBO, natomiast Hrgović, który w sobotę pobił Rydella Bookera, zajmuje w zestawieniu IBF szóste miejsce. Czy walka między nimi jest możliwa? Na razie Chorwat wymienił Chińczyka w gronie rywali, których wyzywa na pojedynek, a Zhang jest na tak. Temu starciu sprzyja także sytuacja rankingowa i promotorska, ale na ewentualne konkrety musimy poczekać.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 09-11-2020 19:17:28 
King Kong już jest z Chin, a nie Ameryki i należy na to spojrzeć z szerokiego punktu widzenia.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 09-11-2020 20:20:44 
Chińczyk jest nie sprawdzony więc nie ma nazwiska, dla Hrgovica za duże ryzyko, bo nie wiadomo na co tak naprawdę go stać, jak zwykle na gadaniu się skończy a Zhilei kolejną walkę stoczy za rok.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 09-11-2020 21:09:11 
Pisałem o takim zestawieniu niedawno. Niech Chińczycy sypną kasą i ściągną Chorwata do siebie niech przejdzie jakiś większy test bo narazie tylko gada, walka w Chinach na wyjeździe to będzie niezły sprawdzian dla Hrgovicia.
 Autor komentarza: golabek
Data: 10-11-2020 08:50:48 
Jeżeli Chorwat ma jaja, to powinien go brać.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 10-11-2020 09:02:12 
No Filip, jak kogoś wyzywasz, a ten jest chętny, to dajesz.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.