WYMIANA ZDAŃ MIĘDZY HANEYEM A DAVISEM. 'ZARABIAM WIĘCEJ NIŻ TY'

Redakcja, Social Media

2020-11-09

Mistrz świata WBC wagi lekkiej, Devin Haney (25-0, 15 KO) i czempion WBA wagi super piórkowej (oraz WBA Regular wagi lekkiej), Gervonta Davis (24-0, 23 KO), wdali się w nocy w wymianę zdań, która dobrze określa stan ducha wielu młodych gwiazd współczesnego boksu. 

RYAN GARCIA: JESTEM PRZEKONANY, ŻE ROZBIJĘ GERVONTĘ DAVISA >>>

- Zarobiłem w mojej ostatniej walce więcej forsy niż ty i wszyscy inni bokserzy na twojej gali razem wzięci. Moja córka bije mocniej od ciebie. Jesteś super menelem, głupim czarnuchem (...) Jak to jest, że zarobiłeś milion, ale jeździsz samochodami, za które nie zapłaciłeś? - zapytał ''Czołg'' Davis.

- Jesteś śmieszny czarnuchu. Przysięgam, że nie zarobiłem jednego miliona. Zarobiłem dużo więcej, mam na to dowody. Zarabiam miliony w wieku 21 lat, tym w tym wieku dostawałeś może 30 tysięcy za walkę. Nienawidzisz mnie grubasku, a zarazem się mnie boisz. Można powiedzieć wszystko, ale wejdźmy po prostu do ringu i walczmy. Skończ uciekać - odpowiedział ''The Dream'' Haney.

Przypomnijmy kontekst tej wymiany zdań. Otóż w ostatnią sobotę Haney pokonał na punkty Yuriorkisa Gamboę, którego Davis (autor świetnego nokautu w PPV na Leo Santa Cruzie z końca października) znokautował w dwunastej rundzie w grudniu zeszłego roku. Czy w przyszłym roku dojdzie do walki Haney vs Davis? Trudno powiedzieć, ale w tej chwili byłoby ciężko do niej doprowadzić. ''The Dream'' jest gwiazdą platformy DAZN, a ''Czołg'' projektu PBC i będą zapewne jeszcze powiększać swój gwiazdorski status, zanim zmierzą się w wielkim pojedynku.