JOYCE: BUKMACHERZY MNIE SKREŚLAJĄ, ALE ZNOKAUTUJĘ DUBOIS

Redakcja, The Sportsman

2020-11-08

28 listopada dojdzie ostatecznie do wielokrotnie przekładanej, hitowej walki brytyjskich olbrzymów - 22-letniego Daniela Dubois (15-0, 14 KO) z 34-letnim Joe Joyce'em (11-0, 10 KO). Joyce przekonuje, że ma po swojej stronie kluczowe atuty i że rozprawi się z młodym prospektem, choć bukmacherzy zdają się myśleć inaczej.

DANIEL DUBOIS: NAJPIERW JOYCE, POTEM USYK O PAS WBO >>>

- Joyce wygrał czternaście z piętnastu walk przez nokaut, ja wygrałem w ten sposób dziesięć z jedenastu. Ale poziom moich rywali był wyższy. On nie przeszedł testów i nie mógł się wiele nauczyć z tych szybkich nokautów. Pewnie potrzebował zastrzyku pewności siebie, dlatego dostawał takie łatwe walki - powiedział Joyce.

JOYCE: CHĘTNIE ZNÓW SPOTKAM SIĘ Z USYKIEM PO TEJ WALCE >>>

- To szalone, bukmacherzy widzą wygraną Dubois, jestem skazywany na nokaut. Mam jednak potężny ''silnik'', arsenał ciosów i aktywność po swojej stronie. Mam także twardą szczękę i mogę się bić również w późniejszych rundach. Daniel mocno bije, jest eksplozywny i ma dobre podstawy techniczne. Radzi sobie w początkowej fazie walki i będzie mnie chciał znokautować, ale to mu się nie uda. Wciągnę go na głęboką wodę i znokautuję - dodał ''Juggernaut'', wicemistrz olimpijski z Rio.

Przypomnijmy, że w swojej ostatniej dotychczas, lipcowej walce Joyce pokonał przed czasem Michaela Wallischa. Natomiast Dubois błyskawicznie odprawił w sierpniu Ricardo Snijdersa. Joyce zajmuje dziś jedenastą pozycję w rankingach WBC i WBO, Dubois jest drugi w rankingu WBO i siódmy w WBC. Ostatnio sporo mówi się o tym, że Anthony Joshua mógłby zwakować pas WBO, by jak najszybciej przystąpić do walki o trzy pasy z Tysonem Furym, a o wakujący tytuł WBO mieliby walczyć Aleksander Usyk - obowiązkowy pretendent - i zwycięzca walki Joyce vs Dubois.