PROMOTOR FURY'EGO: WHYTE WALCZYŁ Z CHISORĄ O ŻYCIE, KABAYEL PEWNIE WYGRAŁ

Redakcja, Daily Star

2020-11-07

Kiedy okazało się, że Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) zmienił plany i do obrony pasa WBC podejdzie 5 grudnia w Londynie, natychmiast zaczęła się ruletka nazwisk potencjalnych rywali. Ostatecznie w rolę pretendenta wcieli się Agit Kabayel (20-0, 13 KO). Kontrakty nie zostały jeszcze podpisane, ale w najważniejszych kwestiach obie strony doszły do porozumienia.

Gdy u Aleksandra Powietkina stwierdzono koronawirusa, a Dillian Whyte (27-2, 18 KO) pozostał bez rywala, szybko zgłosił się na ochotnika do walki z Furym. Pojawiły się też głosy, iż Kabayel to zbyt łatwy rywal dla "Króla Cyganów". Wszystkie te głosy tonuje jednak Frank Warren, promotor Fury'ego.

- Kabayel to były mistrz Europy, wciąż niepokonany zawodnik. Moim zdaniem Whyte w ogóle powinien mieć po tak ciężkim nokaucie nieco dłuższą przerwę, nie bierzemy go nawet pod uwagę. Promujący go Eddie Hearn twierdzi, że to poziom wyżej niż Kabayel, tylko wiecie co? Prawda jest taka, że Whyte dwukrotnie walczył z Dereckiem Chisorą o życie, natomiast ten sam Kabayel pewnie wypunktował Chisorę - powiedział szef grupy Queensberry Promotions.