SAUERLAND: NASZYM CELEM JEST WALKA HRGOVICIA O PAS W 2021 ROKU

Brązowy medalista olimpijski z Rio, Filip Hrgović (11-0, 9 KO) zmierzy się jutro na gali Haney vs Gamboa w Hollywood z Rydellem Bookerem (26-3, 13 KO). Chorwat jest obecnie notowany na szóstym miejscu rankingu IBF wagi ciężkiej, a jego współpromotor, Nisse Sauerland jest przekonany, że ''El Animal'' stanie w przyszłym roku do walki o pas.

FILIP HRGOVIĆ: MAM WSZYSTKO, BY ZOSTAĆ WIELKIM MISTRZEM >>>

- Po zaledwie jedenastu walkach Filip znalazł się na bardzo dobrej pozycji w rankingu. Naszym celem jest teraz pozycja obowiązkowego pretendenta. W tej chwili na pierwszym miejscu zestawienia IBF znajduje się Kubrat Pulew (w grudniu walczy z mistrzem, Anthonym Joshuą - przyp.red.), za nim są Charles Martin, Aleksander Usyk i Andy Ruiz Jr. Mamy nadzieję, że po Filip wskoczy do czołowej piątki po sobotnim zwycięstwie - powiedział Sauerland, który karierę Hrgovicia prowadzi obecnie we współpracy z promotorem AJ'a, Eddie'em Hearnem.

- Droga do pasa IBF jest dla nas otwarta. Kwestia drogi do tytułu WBC jest bardziej skomplikowana, jest tam wiele zobowiązań. Natomiast federacja IBF wywiązuje się ze swoich obietnic wobec obowiązkowych pretendentów i regularnie wyznacza im walki mistrzowskie. Nasz główny cel to walka o tytuł w przyszłym roku - dodał promotor Chorwata.

- Hrgović jest bardzo unikany, ale nie winię za to zawodników. Wszyscy czekają na swoją wielką szansę. Nie widzę żadnego ''ciężkiego'', który zbliża się poziomem do Filipa. Fury i Joshua są na szczycie, a Filip jest na czele grupy pościgowej (...) Zobaczymy też, kto wygra w walce Joe Joyce vs Daniel Dubois, zwycięzca może być naszym rywalem (...) Teraz od sobotniego występu zależy to, czy Filip stoczy w tym roku jeszcze jedną walkę. Chcemy utrzymać jego aktywność - podsumował temat Szwajcar niemieckiego pochodzenia.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 06-11-2020 18:50:10 
Póki co Sauerland dopasowuje mu przeciwników żeby się za bardzo nie zmęczył.
"Hrgović jest bardzo unikany, ale nie winię za to zawodników." No chyba jakiś żart, po Molinie chciał Chisora
albo Povetkina, potem miał być Bakole ale woleli Ondreja Pale, nie mniej skończyło się na jakimś Kartozie. Po drodze do walki wyzywali go Hunter i Babić, z żadnym nie podjął rozmów za to zakontraktowali 40- letniego cruisera z nadwagą Brookera, więc kto tu robi uniki, o ambicjach nie wspomnę?
 Autor komentarza: Mike555
Data: 06-11-2020 19:39:24 
Nie przekonuje mnie jakoś ten gość. Joyce, Dubois, Yoka to coś walczą i coś pokazali, a ten? Z Moliną po faulu i tyle.
 Autor komentarza: Olimp85
Data: 06-11-2020 20:41:39 
Skoro jest taki dobry i chce walczyć o pas to niech pokona kogoś ze ścisłej czołowki bo na razie na rozkładzie ma rozbitego Moline i nie wiem co robi na 6 w IBF. Nie mam nic do chłopa ale do walki o pas jest wielu chętnych i niech pokona np Joyca i Ortiza a później np. AJ.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 06-11-2020 21:39:01 
Hrgovic dostał kotleta do skonsumowania, ale Haney - Gamboa to wygląda już całkiem interesująco,ale faworyt też jest tam wyraźny.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.