PROMOTOR JOSHUY: JEŚLI NIE FURY, TO NA PEWNO USYK

Eddie Hearn - promotor Anthony'ego Joshuy (23-1, 21 KO), nie ukrywa, że jeśli tylko wszystko pójdzie po ich myśli 12 grudnia i odprawią Kubrata Pulewa (28-1, 14 KO), kolejnym krokiem powinny być dwie przyszłoroczne walki z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO). A gdzie tu jest miejsce dla Aleksandra Usyka (18-0, 13 KO)?

Ukrainiec jest obowiązkowym pretendentem AJ-a z ramienia federacji WBO. Jeśli Joshua wyjdzie do walki z Furym, władze World Boxing Organization pozbawią go prawdopodobnie tytułu, a Usyk zaboksuje o wakujący pas. Jeśli jednak Joshua i Fury odłożą o kilka miesięcy swoje plany, mistrz IBF/WBA/WBO na pewno wybierze za rywala Usyka. Takie są zapewnienia szefa grupy Matchroom Boxing.

- Anthony chce walki z Usykiem i jeśli coś by nie wyszło z potyczką z Furym, kolejnym rywalem po Pulewie będzie Usyk. Na milion procent. Plan jest prosty, po Pulewie chcemy unifikacji z Furym, to nasz priorytet, a potem Usyka. Jeśli coś nie wyjdzie i nie zawalczymy z Furym, wówczas AJ spotka się od razu z Usykiem - mówi promotor Joshuy.

- Joshua ma tylko dwie opcje. Albo zawalczy ze mną, albo odda pas WBO, o który powalczę z kimś wyznaczonym przez federację - mówi stanowczo sam Usyk.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 04-11-2020 15:46:54 
Usyk dobrze robi, że się tak upiera i chce skorzystać puki może, bo nastały niestety smutne czasy odwlekania, zwlekania, unifikacji zależnych od rewanży, rewanży w unifikacji, wieloletnich pretendentów, którzy przystępują do eliminatorów z rewanżem odłożonym z powodu mikroba a gdzieś tam daleko na końcu pretendenci - zapewne w przyszłości też wieloletni.
 Autor komentarza: khorne
Data: 04-11-2020 16:09:42 
może tak, a może po prostu 'negocjuje' większą cenę za zamrożenie obowiązkowej obrony.
 Autor komentarza: MirKiewicz
Data: 04-11-2020 16:15:52 
Promotorzy i telewizje coś zaproponują i albo tak, albo śmak. Zawodnik jako pracownik fizyczny właściwie nie ma nic do powiedzenia. A taki King, stoi nad grobem, ale nie odpuszcza żadnemu i gdy może (i jest to w jego interesie) blokuje chłopakom walki, nie bacząc, że może to być na młodego niepowtarzalna szansa. Nie ma zmiłuj. Bardzo nad tym boleję, ale tak na razie urządzony jest ten świat. 1 mln $ to powiedzmy 4 mln złotych. Przyjmijmy, że walczący otrzyma tylko 50% tej kwoty ostatecznie, to tak jakby przez 20 lat otrzymywać 8,3 tys. pensji miesięcznie... I tak w wielu dziedzinach przemysłu sportowego i show biznesu. W stosunku do tzw. Kowalskiego totalny odlot i na razie Kowalski na to pozwala, a nawet się do tego przyczynia i akceptuje.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 04-11-2020 16:38:51 
Dla jeszcze ciekawszych walk w HW, na miejscu AJ'a, zwakowałbym pas WBO.
To by się o niego bitwa rozpoczęła..
 Autor komentarza: teanshin
Data: 04-11-2020 16:44:13 
AJ vs Usyk najłatwiejsza walka do zrobienia. Jak dla mnie walka z Furym czy Usykiem równie ciekawa, także czekamy co przyniesie 2021.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 04-11-2020 16:46:27 
Autor komentarza: MLJ
Data: 04-11-2020 16:38:51

Dla jeszcze ciekawszych walk w HW, na miejscu AJ'a, zwakowałbym pas WBO.

Tylko jeśli nie dojdzie do walki z Furym. Inaczej Joshua powinien skonfrontować się z Usykiem.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.