OFICJALNIE: GŁOWACKI vs OKOLIE O PAS MISTRZA ŚWIATA 12 GRUDNIA!

Redakcja, Matchroom

2020-11-02

Wreszcie jest oficjalne ogłoszenie wielokrotnie przekładanej, wyjątkowo ważnej dla polskiego boksu walki: Lawrence Okolie (14-0, 11 KO) zmierzy się 12 grudnia w Londynie na gali Joshua vs Pulew z Krzysztofem Głowackim (31-2, 19 KO) w starciu o wakujący tytuł mistrza świata WBO wagi cruiser. 

WYŁONIONO EWENTUALNEGO RYWALA DLA GŁOWACKIEGO NA OBRONĘ PASA >>>

Polak był już mistrzem WBO od sierpnia 2015 roku do września 2016 roku i od listopada 2018 roku do czerwca 2019 roku. Od czasu zwycięstwa nad Marco Huckiem (wspomniany sierpień 2015) i zdobycia pasa po raz pierwszy, stoczył osiem walk, z czego sześć wygrał. Jeżeli wygra 12 grudnia, będzie pierwszym w historii polskiego boksu trzykrotnym czempionem globu. W obozie ''Główki'' jest ostatnio gorąco, gdyż zaognił się konflikt między trenerem Fiodorem Łapinem i promotorem Andrzejem Wasilewskim, ale więź Łapina i Głowackiego pozostaje niezwykle silna i kibice mają nadzieję, że ten mistrzowski duet znów zatryumfuje.

Przypomnijmy, że po wyjątkowo kontrowersyjnej walce Głowackiego (obecnie zajmującego pozycję numeru jeden rankingu WBO) z Mairisem Briedisem (czerwiec 2019) i długich staraniach strony polskiej, władze WBO nakazały rewanż, ale Łotysz zwakował pas. Mistrz Europy (EBU) Okolie jest natomiast drugi w rankingu. W swojej ostatniej dotychczas walce pokonał przed czasem Yvesa Ngabu w październiku zeszłego roku. Stawką był wspomniany pas mistrzowski EBU.