ALEKSANDER USYK vs DERECK CHISORA: TYPY BRYTYJSKICH PIĘŚCIARZY

Aleksander Usyk (17-0, 13 KO) czy Dereck Chisora (32-9, 23 KO)? Bajeczna technika i praca nóg, czy determinacja i brutalna siła? Wszyscy zadajemy sobie te pytania, na szczęście odpowiedzi poznamy już za kilka godzin.

Carl Froch (trzykrotny mistrz świata kategorii super średniej):
Tak naprawdę trudno coś wyrokować, bo mało wiemy o Usyku w wadze ciężkiej. Ale jako iż był świetnym zawodnikiem kategorii cruiser, nie można go skreślać z nikim. Będziemy mądrzejsi, gdy zobaczymy w tej walce jak radzi sobie z pressingiem silnego zawodnika. Bo Chisora to silny facet, lecz nie należy do ścisłej czołówki wagi ciężkiej, z tymi najlepszymi nie może rywalizować. Dlatego jeśli Usyk ma coś zdobyć, powinien pokonać Derecka przekonująco.

Michael Jennings (kilkanaście lat temu czołowy zawodnik dywizji półśredniej):
Pomimo iż zazwyczaj trzymam kciuki za rodaków, w tym przypadku kibicuję Usykowi, ale będzie miał naprawdę trudną przeprawę. Czemu kibicuję jemu? Ponieważ wniesie do wagi ciężkiej coś nowego. Chisory jednak nie można nigdy lekceważyć, w żadnym momencie walki. Mało tego, gdybym musiał postawić pieniądze, prawdopodobnie postawiłbym na Derecka. On jest duży, silny i nieustępliwy. Przekonamy się, czy Usyk będzie w stanie przeciwstawić się takiemu pressingowi kogoś tak dużego i silnego jak Chisora.

Matthew Hatton (kilkanaście lat temu czołowy zawodnik dywizji półśredniej):
Znakomite i klasyczne zestawienie różnych stylów. Dereck w ostatnim czasie prezentował się znakomicie, liczę na niego, lecz według mnie wielkie umiejętności zawsze pobiją wielką siłę. Usyk nie będzie się czuł może komfortowo w tej walce, nie będzie wyglądał olśniewająco, lecz wygra dość wyraźnie na punkty.

Johnny Nelson (najdłużej panujący w historii mistrz kategorii cruiser, dziś analityk telewizyjny):
To idealny rywal i walka dla Usyka. Bo Dereck da mu najważniejsze odpowiedzi. Po tej potyczce będziemy wiedzieli, czy Usyk coś może zdziałać w wadze ciężkiej. Jeśli chodzi o aspekty techniczne, Aleksander jest prawdopodobnie najlepszym bokserem świata w wadze ciężkiej. Wciąż nie wiemy natomiast, jak poradzi sobie z tymi dużo silniejszymi, którzy będą wywierali na nim presję. Sam Chisora przyznaje, że gdyby chciał boksować z Usykiem, nie miałby z nim żadnych szans. Dlatego też zechce usiąść na niego od samego początku i nie dawać mu chwili wytchnienia. Jeśli Chisora będzie w stanie ścinać ring i skracać dystans, może to wygrać. Jeśli nie, Usyk da mu lekcję i prawdopodobnie nawet zastopuje go w końcówce. Usyk będzie szybszy, lepszy na nogach, dokładniejszy, więc Dereck musi umiejętni skracać dystans. Z całych sił ściskam kciuki za Chisorę, obstawiam jednak wygraną Usyka. On wyboksuje Derecka i być może nawet zmusi sędziego w końcówce do zatrzymania potyczki.

David Allen (zaplecze czołówki wagi ciężkiej, sparingpartner Usyka do tej walki):
Sparowanie z Usykiem nie należy do najprzyjemniejszych, choć bardzo pomaga i podnosi twoje umiejętności. Powiedzmy sobie jednak szczerze, znam dużo przyjemniejsze rzeczy do robienia, niż dawanie obijać się Usykowi runda po rundzie. Wynik sobotniej walki nie jest przesądzony, wszyscy wiemy, jak potrafi zaskoczyć Dereck, lecz jeśli brać pod uwagę same umiejętności, Usyk jest na zupełnie innym poziomie niż Chisora. Nigdy nie miałem do czynienia z tak znakomitym bokserem. Ten pojedynek mimo wszystko mnie intryguje, bo jeśli Dereck szybko, na samym początku, czymś mocnym go trafi, wówczas poziomy się wyrównają.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 31-10-2020 17:30:55 
Nelson stawia na Usyka przez TKO, jestem spokojny o mój typ na tą walkę :D
 Autor komentarza: Clevland
Data: 31-10-2020 17:53:36 
Chisora musiałby wznieść się na inny poziom.
Ale skoro mowa jest o tym, iż nie ma na to szans to kogo jak kogo ale Usyka człapak nie trafi swoim odłamkowym.

Usyk to nie Szpilka, któremu włącza się "idiot mode" i staje na linach aby udostępnić swoje dziury w gardzie przy zadawaniu ciosów.
Chisora poczęstował Szpilkę fajną kombinacją, ale Usyka najpierw będzie musiał znaleźć w ringu.
Biorąc pod uwagę że to mańkut - chodzi w prawo i jest dalej (przez ustawienie), to może w budce telefonicznej miałby szansę.

Sądzę że scenariusz będzie taki jak z Bellew - Chisora wystrzela się do 8 rundy a Usyk go czymś zahaczy, nawet na wątrobę.
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 31-10-2020 18:23:00 
Mnie najbliżej jest do opini Frocha i Hattona

Usyk w ciężkiej to niezapisana karta i wciąż spora niewiadoma
Chisora zaś zawsze walczył nierówno
Obok naprawdę dobrych walk jak miewał bardzo słabe bo których mówiono ze jest już skończony
DelBoy nie jest przypadkowym rywalem dla Usyka
Ma znane nazwisko w świecie boksu i walki z jego udziałem budzą zainteresowanie i dobrze się sprzedają
Zobaczymy czy Ukrainiec wykorzysta Chisore jako trampolinę do walk z Furym czy przede wszystkim Joshua
Usyk jest faworytem i po prawdzie jedynie niepoprawni optymiści kibicujący DelBoyowi( w tym ja) dają mu jakieś szanse na zwycięstwo
Chisora jest już past,co widać szczególnie po pracy nóg które już nie nadążają za rękami
Wiele wojen odcisnely piętno na jego zdrowiu,nie bez znaczenia jest tez nie zawsze sportowy tryb prowadzenia się Brytyjczyka
Liczę ze przygotował się najlepiej jak tylko mógł ale wszystko wyjdzie w praniu
Osobiście nie wierze w żadnej „najlepsze obozy w życiu” bo tak mówi prawy każdy przed walka
Za to Usyk to 100% profesjonalista i będzie w świetnej formie fizyczniej.Można tylko mieć obawy czy nie będzie nieco zardzewiały
Ukrainiec przeszedł do dywizji hevy w glorii świetnego i utytułowanego amator i najlepszego cruisera ostatnich lat
Samo wygranie z Dereckiem nie wystarczy jeśli ma się liczyć w wyścigu o tytułu
Musi udowodnić ze jego ciosy mogą ranić twardych „ciężkich”a jego szczeka może przyjmować ich ciosy
Jeżeli tylko wygra na punkty po 12 rundach „uciekania” jego notowania mocno spadną
I to jest najbardziej prawdopodobny scenariusz...
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 31-10-2020 19:03:50 
Każdy rezultat inny niż wygrana Usyka na punkty będzie dla mnie sensacją.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 31-10-2020 19:14:28 
Chisora zostanie wyboksowany i nie zdziwię si, jeśli pod koniec walki Usyk go położy. Del Boy byłby groźny jakieś 6-7 lat temu, dzisiaj to stary zawodnik po przejściach. On nigdy nie lubił szukać rywala w ringu, a tutaj tak właśnie będzie. Wystarczy przypomnieć sobie jak wyglądała jego walka z Malikiem Scottem lata temu. Dzisiaj będzie podobnie, tylko Dereck jest kilka lat starszy, a Usyk to nie Scott.

Walka może być jednak ciekawa, bo jeśli Chisora wyjdzie zmotywowany i siadzie na Ukraincu, to pierwsza część starcia może pokazać z czego jest Usyk ulepiony.
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 31-10-2020 19:42:47 
Gdyby nie fakt, że Usyk przez 2 lata, stoczył tylko jedną walkę, w dodatku był trapiony przez kontuzje, to nie dawałbym Chisora'rze żadnych szans. Dla mnie, Ukrainiec może mieć przez to male kłopoty, w kilku pierwszych rundach. W momencie złapania swojego rytmu, będzie po Derecku.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.