NURMAGOMIEDOW: USYK JEST WYJĄTKOWY, CHCĘ ZOBACZYĆ GO Z FURYM

2020-10-26, Redakcja, BoxingNews24

W sobotę Aleksandra Usyka (17-0, 13 KO) czeka pierwszy poważny test w wadze ciężkiej w osobie Derecka Chisory (32-9, 23 KO). Z uwagą walkę obejrzy sam Chabib Nurmagomiedow, zdaniem wielu najlepszy zawodnik MMA w historii, od niedzielnego poranku emeryt sportowy.

Nurmagomiedow ma kilku ulubionych bokserów, a jednym z nich jest właśnie Ukrainiec. Tylko czy nie będzie on za mały na obecne warunki wagi ciężkiej? W kategorii cruiser nie miał sobie równych. Mistrz UFC nie ukrywa, że chciałby go zobaczyć w starciu z panującym mistrzem federacji WBC, Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO).

- Canelo Alvarez, Tyson Fury i Aleksander Usyk, trudno określić, który z nich jest dziś najlepszym pięściarzem świata. Naprawdę chciałbym zobaczyć walkę Usyka z Furym, to byłoby coś. Obaj mają wielkie umiejętności i znakomitą technikę. Ale Usyk jest inny niż inni "ciężcy". Ma jeszcze lepszą technikę, lepszą pracę nóg, lepszą kondycję, dlatego bardzo chciałbym zobaczyć go w ringu z Furym - stwierdził Nurmagomiedow.

Przypomnijmy, że zwycięzca sobotniego starcia Usyka z Chisorą będzie obowiązkowym pretendentem dla lepszego z dwójki Anthony Joshua (23-1, 21 KO) kontra Kubrat Pulew (28-1, 14 KO). Ta dwójka skrzyżuje rękawice 12 grudnia. Tydzień wcześniej między linami ma zameldować się Fury, nie wiemy tylko, kto stanie naprzeciw niego.

<< Powrót na stronę główną <<