WALLIN NADAL CHCE FURY'EGO, ALE MÓWI RÓWNIEŻ O STARCIU Z WILDEREM

2020-10-25, Corey Erdman, Boxingscene.com

Otto Wallin (21-1, 14 KO) nie odpuszcza. W rozmowie z mediami domaga się pojedynku rewanżowego z mistrzem świata Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO), ale ma świadomość, że jego szanse na zmierzenie się z "Królem cyganów" maleją z każdym tygodniem. Pojawiło się więc także... nazwisko Deontaya Wildera (42-1-1, 41 KO) w kontekście walki ze Szwedem. Wallin jest na tak! 

29-letni Wallin ma swoje pięć minut. Przed rokiem skrzyżował rękawice z "Królem cyganów". Podczas tej walki Tyson dostał paskudnego rozcięcia, założono mu 47 szwów. Chociaż zarówno sędzia Tony Weeks, jak również lekarze pod ringiem bacznie obserwowali oko Fury'ego, walka była kontynuowana i ostatecznie jednogłośnie na punkty zwyciężył Anglik. Przed rewanżowym pojedynkiem Tysona z Wilderem obawiano się, że ta kontuzja może przypomnieć się podczas drugiej walki, tak się jednak nie stało. 

Szwed domaga się rewanżu, twierdzi, że skoro Wilder dostaje szanse, to on również powinien. - Gdybym to ja miał takie rozcięcia jak Fury, to przerwaliby walkę. Nie chcę być zgorzkniały, ale zasługuję na ten rewanż - twierdzi 29-latek. 

- Liczby nie kłamią. Otto zadał więcej ciosów Fury'emu w jednej walce niż Kliczko i Wilder razem wzięci. Jeśli jest ktoś na świecie, kto ma szansę pokonać Tysona Fury'ego, to jest nim Otto Wallin - podkreśla Dmitry Salita, promotor Wallina. 

Wallin na ring wrócił kilka miesięcy temu pokonując przed czasem Travisa Kauffmana. Gdy dowiedział się, że 5 grudnia Fury ma wyjść do ringu, a jego rywalem nie będzie Wilder, od razu wykrzyczał, że chce z nim walczyć ponownie. Jednak według raportu Dana Rafaela, najpoważniejszymi kandydatami do skrzyżowania rękawic z Furym w grudniu są były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Carlos Takam, a także niepokonany Agit Kabayel. 

Wallinowi wpadł do głowy inny pomysł. Z obozu Wildera można usłyszeć, że "Bronze Bomber" przygotowuje się do walki z Furym. Ten pojedynek w terminie grudniowym oczywiście raczej się nie odbędzie, więc Szwed chciałby skrzyżować rękawice właśnie z Wilderem. Wallin rozmawia z Showtime na temat swojego najbliższego występu. Jeśli miałoby dojść do starcia z Wilderem w 2021 roku, to 29-latek nie ukrywa, że jest chętny, ale ten cel jest na drugim planie. Numerem jeden na liście życzeń Wallina niezmiennie pozostaje Fury.

- Wilder walczy dla PBC, ja jestem w Showtime, możemy więc to zrobić. Tylko mi poszło lepiej w walce z Furym niż Wilderowi, więc nie wiem czy on chce takiej walki - skwitował krótko Wallin. 

<< Powrót na stronę główną <<