TRENER CANELO: DO WALKI Z CHARLO POWINNO DOJŚĆ W 2021 ROKU

2020-10-25, Redakcja, ESPN Deportes

Saul Alvarez (53-1-2, 36 KO) prawdopodobnie w tym roku nie zawalczy, gdyż wdał się w spór prawny z transmitującą jego walki platformą DAZN. Tymczasem do starcia z Canelo zgłaszają się Amerykanie: czempion IBF i WBC wagi półśredniej, Errol Spence Jr (26-0, 21 KO) i mistrz WBC wagi średniej Jermall Charlo (31-0, 22 KO). Trener Meksykanina, Eddy Reynoso wolałby walczyć w przyszłym roku właśnie z Jermallem.

EKIPA CHARLO CHĘTNA NA WALKĘ Z CANELO >>>

- Pracujemy w ten sposób, jakbyśmy szykowali się na walkę, zawsze zresztą w ten sposób pracowaliśmy. Trzeba być gotowym na wszystko. Wierzymy, że do końca roku Canelo stoczy walkę, a jeżeli nie, to  wejdzie do ringu na początku przyszłego roku - powiedział Reynoso.

ERROL SPENCE JR CHCE WALKI Z CANELO NA STADIONIE DALLAS COWBOYS >>>

- Errol Spence Jr mówi, że jego walka z Canelo w wadze średniej byłaby dobrym widowiskiem, ale prawda jest taka, że trudno będzie do tego pojedynku doprowadzić. Przede wszystkim musimy zobaczyć, jak Spence radzi sobie w powrocie (Amerykanin wraca po zeszłorocznym wypadku samochodowym listopadową walką z Dannym Garcią - przyp.red.). Nie wydaje mi się zresztą, żeby Canelo był obecnie w stanie osiągnąć limit 160 funtów - dodał Reynoso.

- Caleb Plant, mistrz świata IBF w wadze super średniej pokazał, że jest bardzo dobrym zawodnikiem. Callum Smith, czempion WBA ma kłopoty z robieniem wagi i według mnie przegrał swoją ostatnią walkę z Johnem Ryderem. Jermall Charlo? On wciąż rośnie w siłę i zyskuje na znaczeniu, walka z nim byłaby duża i ważna, powinno do niej dojść w przyszłym roku - podsumował temat trener Meksykanina.

<< Powrót na stronę główną <<