WITALIJ KLICZKO ZAKAŻONY COVID-19 TUŻ PRZED WYBORAMI

2020-10-25, Redakcja, Social Media

Były bokserski mistrz świata wagi ciężkiej, a od 2014 roku mer Kijowa - Witalij Kliczko - poinformował, że jest zakażony koronawirusem. W związku z tym uda się na samoizolację. Tymczasem już dziś odbywają się lokalne wybory, w których Kliczko rywalizuje.

WOJNA Z PANDEMIĄ: KLICZKO REAGUJE NA ŚMIERĆ UKRAIŃSKICH MNICHÓW >>>

- Przyjaciele! Koronawirus dopadł mnie się w najmniej odpowiednim momencie. Otrzymałem dzisiaj pozytywny wynik testu. Praca mera podczas pandemii wiąże się oczywiście ze stałym ryzykiem. Rozmowy z ludźmi, kontrola szpitali. Regularnie pojawiałem się na oddziałach, gdzie leczeni są pacjenci z COVID-19 (...) Czuję się dobrze, ale muszę poddać się kwarantannie. Będę teraz pracował z domu - oświadczył Kliczko.

Były czempion królewskiej dywizji podjął podczas pandemii wiele radykalnych kroków i wykazał się według wielu obserwatorów dobrym refleksem i zdecydowaniem w działaniu. Sytuacja na Ukrainie jest bardzo poważna. W tej chwili codziennie przybywa ponad 5 tysięcy przypadków zakażeń i umiera ponad 100 osób. Z powodu COVID-19 zmarło już 6 tysięcy Ukraińców.

<< Powrót na stronę główną <<