Archiwum wiadomości z dnia: 2020-10-19

 


SELBY I KAMBOSOS JR O KROK OD WALKI Z TEOFIMO LOPEZEM

Już za niespełna dwa tygodnie, 31 października na Wyspach Lee Selby (28-2, 9 KO) zmierzy się z Australijczykiem George'em Kambososem Juniorem (18-0, 10 KO) w eliminatorze IBF wagi lekkiej na gali Usyk vs Chisora. Walka wyłoni rywala dla sobotniego pogromcy Wasyla Łomaczenki, znakomitego czempiona IBF, WBC, WBA i WBO Teofimo Lopeza (16-0, 12 KO). Walijczyk i Australijczyk są bardzo mocno zmotywowani.


50 WALK, A TO DOPIERO INAUGURACJA

Już jutro przyszłość polskiego pięściarstwa rozpocznie zmagania na ringu w Kraśniku. Zobaczymy młodych zawodników, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z boksem. Rozpoczynamy XXVI Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Zestawienie i wyniki walk inauguracyjnych w rozwinięciu.
5 GRUDNIA POLSAT BOXING NIGHT Z UDZIAŁEM CIEŚLAKA I... ADAMKA?

Stacja Polsat, która ostatnio przegrywała rywalizację na polu bokserskim z TVP Sport, mocno kontratakuje. W ostatnią sobotę zobaczyliśmy w Polsacie Sport transmisję gali Łomaczenko vs Lopez, a na 5 grudnia zaplanowano galę Polsat Boxing Night. Kto wystąpi w walce wieczoru? Głównymi kandydatami mogą być Michał Cieślak (19-1, 13 KO) i... Tomasz Adamek (53-6, 31 KO), który namawiany jest do powrotu na ring.ERROL SPENCE JR CHCE WALKI Z CANELO NA STADIONIE DALLAS COWBOYS

Saul Alvarez (53-1-2, 36 KO) prawdopodobnie w tym roku nie zawalczy, gdyż wdał się w spór prawny z transmitującą jego walki platformą DAZN. Tymczasem coraz więcej o możliwej, przyszłorocznej konfrontacji z Canelo mówi inny rezydent list najlepszych zawodników świata bez podziału na kategorie - wracający w listopadzie po ponad rocznej przerwie czempion IBF i WBC wagi półśredniej, Errol Spence Jr (26-0, 21 KO).