5 GRUDNIA POLSAT BOXING NIGHT Z UDZIAŁEM CIEŚLAKA I... ADAMKA?

Stacja Polsat, która ostatnio przegrywała rywalizację na polu bokserskim z TVP Sport, mocno kontratakuje. W ostatnią sobotę zobaczyliśmy w Polsacie Sport transmisję gali Łomaczenko vs Lopez, a na 5 grudnia zaplanowano galę Polsat Boxing Night. Kto wystąpi w walce wieczoru? Głównymi kandydatami mogą być Michał Cieślak (19-1, 13 KO) i... Tomasz Adamek (53-6, 31 KO), który namawiany jest do powrotu na ring.

- Piąty grudnia to robocza data gali Polsat Boxing Night i być może tam ewentualnie dojdzie do jakiegoś mariażu między grupą Queensberry Poland i Przemysławem Krokiem, który w tej chwili opiekuje się karierą Michała Cieślaka. I coś wspólnie będzie stworzone. Pod warunkiem, że będzie publiczność (...) Słyszę też, że namawiają Adamka na trzy pojedynki. W wieku 43 lat... - powiedział Mateusz Borek w programie "W Ringu".

Gale Polsat Boxing Night cieszyły się przez lata wielkim zainteresowaniem. Występowały na nich największe nazwiska polskiego boksu zawodowego, m.in. Tomasz Adamek i Andrzej Gołota. Prezentowano równiez największe talenty biało-czerwonego pięściarstwa. Hale były wypełnione po brzegi, a oglądalność telewizyjna stała na bardzo wysokim poziomie.

W swoim ostatnim występie na PBN były mistrz swiata wagi półciężkiej i wagi cruiser, Tomasz Adamek znokautował Joeya Abella w kwietniu 2018 roku, a następnie w październiku poległ przed czasem w walce z Jarrellem Millerem w Chicago. Wkrótce potem ogłosił zakończenie kariery. 

Michała Cieślaka oglądaliśmy natomiast w ringu ostatni raz w styczniu 2020 roku, gdy przegrał w Kinszasie na punkty starcie o mistrzostwo świata WBC wagi cruiser z Ilungą Makabu. Potem Polak popadł w zawiły spór z promotorami, ale wygląda na to, że wychodzi na prostą. Wkrótce powinniśmy poznać więcej szczegółów dotyczących jego ewentualnego występu na PBN, do gali zostało przecież niewiele czasu. Inna sprawa, że pandemia koronawirusa nie pozwala obecnie niczego kategorycznie przesądzać.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 19-10-2020 20:26:56 
" Słyszę też, że namawiają Adamka na trzy pojedynki" Jeśli Bóg da dudki to i żona paszport odda. Widzę że z Adamka może być drugi Gołota, szkoda to komentować. Jakiś pożegnalny sparing i niech już da sobie spokój.

Cieślak po dobrym występie w Kongo znów poszedł w stagnację, szkoda bo to chyba jedyny który ma u nas realne szanse na zdobycie pasa w niedługim czasie. Wciąż jest wysoko w WBC i po jakiejś wygranej w kraju mógłby zaboksować eliminator. O ile dogada się z armią swoich promotorów.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 19-10-2020 21:00:19 
A ja zobaczę Górala chętnie. Po tym, co pokazał z Abellem, po koksie Millerze, przy odpowiednim matchmakingu, obejrzę Tomka z przyjemnością. Ale naprawdę ważny będzie odpowiedni matchmaking.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 19-10-2020 21:10:28 
Dobrze, że pojawia się zielone światło dla Cieślaka, jednego z bardzo nielicznych w Polsce bokserów z mistrzowskimi perspektywami. A Adamek? Chętnie obejrzę jego 3 walki, pod warunkiem, że nikt nie będzie mi wmawiał, że są one w ramach przygotowań do title shota. Z przyjemnością zobaczyłbym rewanż Adamka ze Szpilką, może starcie z Włodarczykiem, a może z jakimś niepokonanym prospektem w typie Jacka Piątka. Maximum na 8 rund, a lepiej na 6.
 Autor komentarza: SWJar
Data: 19-10-2020 21:22:50 
O tak najpierw niech Adamek się sprawdzi z kimś ile z niego zostało, a jak będzie dobrze to rewanż ze Szpilką.
 Autor komentarza: Jese07
Data: 19-10-2020 21:25:49 
Oj... ja również bym Górala obejrzał. Wiem, że 43 lata, że wędka, ale jego ostatnie walki kiedy miał super obóz oglądało się mega. Po nim mamy problem go już nie ma takich emocji.
1 walka na przetarcie, 2 ze szpilka - to by się dobrze sprzedało...
 Autor komentarza: puncher48
Data: 19-10-2020 21:41:41 
Pożegnalną niech zorganizuje, wygra,przyzwoicie się zaprezentuje i kończy z fajnym przytupem, ja osobiście nie będę oglądał jak wróci na więcej niż jedną walkę. Wiek nie ten,ciężar gatunkowy też już niskiego kalibru, prochu nie wymyśli, nie ma co zaklinać rzeczywistości.Czas Adamka przeminął, to był świetny pięściarz dający mnóstwo emocji,ale to już jest historia.
 Autor komentarza: slovik
Data: 19-10-2020 22:38:15 
Jak dla mnie Adamek może sobie walczyć ile chce. Pod warunkiem odpowiedniego doboru rywali Adamek gwarantuje rozrywkę na światowym poziomie. Powiedzmy sobie szczerze, przeciętny kibic woli oglądać "perspektywicznego pana X" czy byłego mistrza świata i legendę boksu zawodowego w Polsce? Poza tym Adamek z zawodnikami pokroju Abella czy Haumono na luzie jest w stanie wygrywać, w wieku 44 lat prezentuje się w ringu lepiej od większości dzisiejszych polskich pięściarzy.
 Autor komentarza: wojtyla85
Data: 19-10-2020 22:40:54 
Ile bedzie tych pozegnan? Juz sie niedobrze robi... rywali mu maja dobierac? Po sapersku? Ja bym chcial go zobaczyc tylko w jednej walce. Rewanz ze Szminka, ale niech pocisnie bo juz mu pokazali jak to sie robi.
 Autor komentarza: slovik
Data: 19-10-2020 22:47:17 
Może o kasę też tutaj chodzi. Właściwie nie może tylko na pewno. Ale wydaje mi się, że Adamek nie jest typem, który jest stworzony do spokojnego siedzenia w domu i pielęgnowania ogrodu. Brakuje mu tych owacji od kibiców, emocji, bycia w centrum zainteresowania i sentyment do tej otoczki bokserskiej jest silniejszy i wygrywa.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 20-10-2020 22:53:29 
Jestem zadowolony z faktu, że Michał Cieślak jest tutaj brany pod uwagę. Ten zawodnik ma nie tylko predyspozycje na mistrza, ale także potrafi wywoływać emocje. Zarówno jego mentalność, warunki fizyczne, umiejętności i agresywny styl walki sprawiają, że jego pojedynki chętnie się ogląda. Michał dużo nie kalkuluje w ringu, co rodzi obawy, że może przegrać przed czasem, ale pod okiem Andrzeja Liczika jego boks ewoluuje w nieco defensywny kierunek. Poza tym duże doświadczenie wyniesione z amatorki i ze sparingów przekładają się u Michała na dobre wyczucie dystansu i tempa walki.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.