W PIĄTEK ELIMINATOR DLA ZWYCIĘZCY WALKI GŁOWACKI vs OKOLIE

Redakcja, Informacja własna

2020-10-19

Krzysztofa Głowackiego (31-2, 19 KO) czeka trudna walka z Lawrence'em Okolie (14-0, 11 KO) o wakujący tytuł mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji WBO. Ale przy tym rywalu, obowiązkowa obrona wydaje się już spacerkiem.

Władze World Boxing Organization wyznaczyły zawodników do eliminatora w limicie 90,7 kilograma, który będzie obowiązkowym pretendentem dla nowego mistrza. Nie ma wciąż oficjalnego potwierdzenia, wydaje się jednak, że "Główka" i Okolie skrzyżują rękawice 12 grudnia podczas gali Joshua vs Pulew.

Jeśli wygra Polak i po raz trzeci zasiądzie na tronie federacji WBO, będzie musiał spotkać się ze zwycięzcą piątkowej potyczki Edina Puhalo (19-0, 18 KO) z Dilanem Prasoviciem (13-0, 10 KO). Warto zaznaczyć, że choć ich rekordy robią wrażenie, to ani jeden, ani drugi, nie spotkali się dotąd z nikim poważnym. Najtrudniejszy będzie więc Okolie, potem już z górki...

Poniżej przypominamy Wam wywiad z Krzyśkiem przeprowadzony ponad dwa tygodnie temu - tuż przed wylotem na obóz w Hiszpanii.