Archiwum wiadomości z dnia: 2020-10-18

 


CZERNINA: ZWIERZĘCA RELIGIA. BOKS FILIPA HRGOVICIA (cz. 1)

'Małe pięści' i 'Tygodnik bokserski' przesunęły granice wrażliwości. 'Czernina' zbuduje tę wrażliwość na nowo. Wciąż będę pisał ikony biało-czerwonego terroru, dawał z siebie wszystką pychę dla sprawy, ale tym razem już do końca. Do dnia, w którym spłynie cała krew i nie będziecie mieć innych Bogów przede mną.


PROMOTOR WALKI WŚCIEKŁY PO PUNKTACJI 11-1 DLA LOPEZA

- Nie zgadzam się z tym werdyktem - komentował na gorąco podrażniony Wasyl Łomaczenko (14-2, 10 KO), który nie tylko przegrał z Teofimo Lopezem (16-0, 12 KO), ale przegrał bardzo wysoko. Idiotyczną punktację Julie Lederman, która dała aż jedenaście rund dla Amerykanina, skomentował Bob Arum, promotor obu zawodników i organizator tej imprezy.


BRADLEY I WARD ZACHWYCENI HISTORYCZNYM WYSTĘPEM TEOFIMO LOPEZA

Eksperci stacji ESPN, byli mistrzowie świata Timothy Bradley i Andre Ward byli pełni uznania dla zwycięzcy niezwykle prestiżowej, stojącej na najwyższym poziomie wczorajszej walki w Las Vegas, w której mistrz IBF Teofimo Lopez (16-0, 12 KO) zdetronizował wielkiego Wasyla Łomaczenkę (14-2, 10 KO), odbierając mu pasy WBC, WBA i WBO wagi lekkiej i stając się tym samym niekwestionowanym czempionem.

DZIŚ TRENER PAWEŁ GŁAŻEWSKI: CIĘŻKO POGODZIĆ SIĘ Z KOŃCEM KARIERY

W pewnym momencie Paweł Głażewski (23-5, 5 KO) był naprawdę zawodnikiem europejskiej czołówki w wadze półciężkiej. Dzięki kilku ciekawym zwycięstwom doczekał się nawet walki o mistrzostwo świata, choć akurat tamtej potyczki nie wspomina najlepiej. Co dziś porabia popularny 'Głaz'. Czy łatwo było mu odnaleźć się po zakończeniu kariery. Zapraszamy!LOPEZ vs ŁOMACZENKO: REAKCJE MISTRZÓW NA WYNIK WIELKIEJ WALKI

W wielkiej walce wieczoru gali w Las Vegas Teofimo Lopez (16-0, 12 KO) pokonał na punkty Wasyla Łomaczenkę (14-2, 10 KO) i został niekwestionowanym mistrzem wagi lekkiej. Walka obfitowała w kapitalne, techniczne akcje, były też ostre spięcia. Prawdziwa uczta, szkoda tylko, że punktacja sędziów to nieporozumienie. Oto reakcje światowej klasy zawodników - m.in. byłych i obecnych czempionów - na wynik.ŁOMACZENKO PO PORAŻCE Z LOPEZEM: MYŚLĘ, ŻE WYGRAŁEM

Wasyl Łomaczenko (14-2, 10 KO) nie mógł być oczywiście zadowolony po wczorajszej porażce z Teofimo Lopezem (16-0, 13 KO) w walce o wszystkie pasy wagi lekkiej, także dlatego, że dwie karty sędziowskie były delikatnie mówiąc kontrowersyjne, a jedna po prostu skandaliczna. Ukrainiec był oszczędny w słowach i ostrożny w ocenie w wywiadzie po walce, choć miał wrażenie, że zrobił wystarczająco wiele, by wygrać.