GALA TOP RANK W KISSIMMEE: XANDER ZAYAS ZNÓW EKSPRESOWY

Na rozgrzewkę przed dzisiejszą galą Łomaczenko vs Lopez w Las Vegas grupa Top Rank przygotowała wczorajszą galę w Kissimmee na Florydzie. Jej największą gwiazdą był zaledwie 18-letni, rywalizujący w wadze półśredniej Portorykańczyk Xander Zayas (6-0, 5 KO), w którym Bob Arum pokłada wielkie nadzieje. Młodzieniec nie walczył wprawdzie wczoraj w walce wieczoru, ale w swoim stylu skradł show.

Rywal Zayasa, stosunkowo słaby Anthony Curtiss (2-6, 2 KO) został błyskawicznie zepchnięty do narożnika i zasypany mocnymi ciosami. Sędzia nie miał wyjścia i przerwał pojedynek już w pierwszej minucie pierwszej rundy.

W walce wieczoru gali w Kissimmee Meksykanin Antonio Moran (26-4-1, 19 KO) - znany szerszemu gronu kibiców głównie z zeszłorocznej porażki z Devinem Haneyem - pokonał przez TKO w szóstej rundzie Emanuela Colona (17-2-1, 16 KO) i obiecał, że znów zapuka do drzwi czołówki wagi junior półśredniej. Trzeba przyznać, że stoczył dobry pojedynek, narzucając bardzo wysokie tempo i łamiąc portorykańskiego sluggera.

Warto również odnotować wygraną ''półciężkiego'' Ormianina Rafaela Simonjana (8-0, 7 KO), który znokautował w szóstej rundzie Erica Abrahama (6-7, 3 KO) i zwycięski debiut zawodowy utalentowanego amatora, 19-letniego ''junior półśredniego'' Aarona Aponte (1-0, 1 KO), który w pierwszej rundzie odprawił Jonathana Conde (2-5, 2 KO).