SZEF BOKSU W SKY SPORTS: WILDER ZNOWU ZAWALCZY O MISTRZOSTWO

2020-10-16, Redakcja, IFL TV

Czasem zapominamy, jak ważną rolę odgrywają w biznesie bokserskim stacje telewizyjne, zwłaszcza takie, jak współpracująca z m.in. Eddie'em Hearnem (grupą Matchroom) brytyjska Sky Sports. Szef boksu w tej stacji, Adam Smith dysponuje dużą wiedzą na wiele tematów, które pasjonują kibiców. Oto jego refleksja na temat krajobrazu w wadze ciężkiej po odwołaniu pojedynku Tyson Fury vs Deontay Wilder III.

DEONTAY WILDER WCIĄŻ W TRENINGU, SZYKUJE SIĘ DO WALKI >>>

- Sytuacja związana z walką Fury vs Wilder III do końca mnie nie zaskoczyła, choć byłem w dość bliskim kontakcie z menadżerem Wildera, Shellym Finkelem i był on przekonany, że zobaczymy ten pojedynek w grudniu. Tak przynajmniej twierdził. Wilder miał kontuzję, ale ją wyleczył. Zobaczymy, czy jego obóz będzie teraz podejmował jakieś kroki prawne, czy ma do tego w ogóle podstawy. Inna sprawa, że w dzisiejszych czasach trudno cokolwiek przewidzieć i Amerykanie też muszę się z tym liczyć - powiedział Smith.

-  Jestem pewien, że Wilder znowu zawalczy o mistrzostwo świata. Pewnie z Furym lub Joshuą. Ludzie Wildera będą teraz chcieli, żeby wrócił jak najszybciej, zapewne na początku przyszłego roku (...) Tymczasem waga ciężka znowu się rozpędza, bo potencjał tej kategorii jest obecnie kapitalny. Do końca roku zobaczymy walki Dubois vs Joyce, Chisora vs Usyk, Whyte vs Powietkin II i powrót Fury'ego. Oby jego rywal był wartościowy i wysoko notowany. Liczę, że będzie nim Oscar Rivas (...) W tej chwili wszyscy chcą walczyć, bo muszą zarabiać pieniądze. Zobaczymy, jaki będzie to miało wpływ na krajobraz wagi ciężkiej - dodał jeden z najbardziej wpływowych ludzi w brytyjskim boksie. 

<< Powrót na stronę główną <<