NA GALI TYMEXU STARCIE DWÓCH NIEPOKONANYCH POLAKÓW

2020-10-16, Redakcja, Informacja prasowa

Poznaliśmy kolejną odsłonę gali Tymex Boxing Night 14, która odbędzie się 21 Listopada w Szydłowcu. Naprzeciw siebie stanie dwóch niepokonanych dotąd pięściarzy - Stanisław Gibadło (4-0) i Damian Stanisławski (4-0, 1 KO).

- Czas stawiać na młodych pięściarzy. Walecznych pięściarzy. Rozumiejących aktualny świat i zapotrzebowanie na sporty walki. Bazując na starych "nazwiskach" boks umrze śmiercią naturalną. Dlatego tworząc kartę walk na Tymex Boxing Night 14 postawiliśmy na efektywność walk, a nie "ciepłe" boksowanie. Kibice ocenią czy słusznie - mówi Mariusz Grabowski, promotor tej imprezy.

- Kontynuujemy tradycje rodzinne, ojciec Piotr w latach 80. stoczył ponad 130 walk. Boksował w klubach z Sanoka i Gliwic. W okresie zmian ustrojowych w Polsce, w 1990 roku rodzice wyjechali do Aten i przebywali tam przez dekadę. Urodziłem się tam w 1993 roku, a trzy lata później na świat przyszedł Maks. Pamiętam polsko-greckie przedszkole i pierwsze bokserskie potyczki z rówieśnikami z Grecji, oczywiście w formie zabawy. Mam swój plan na karierę pięściarską, tzn. rozkręcić się do dziesięciu walk, a potem pojedynki o stawkę. Podoba mi się styl Aleksandra Usyka - stwierdził Gibadło.

Transmisja z Szydłowca w TVP Sport. W walce wieczoru zobaczymy Mie(dzynarodowego Mistrza Polski wagi lekkiej, Damiana Wrzesinskiego (20-1-2, 6 KO). Będzie też ciekawe polsko-niemieckie starcie pomiędzy Tomaszem Gromadzkim (11-4-1, 3 KO) a Sahanem Aybayem (10-0, 8 KO). Na gali również zaprezentuje się Łukasz Maciec (25-3-1, 5 KO), debiutant Łukasz Załuska oraz Oskar Kapczyński (3-1, 2 KO).

<< Powrót na stronę główną <<