MIKAELA MAYER KRYTYKUJE EWĘ BRODNICKĄ: JEST BARDZO NAIWNA

2020-10-16, Redakcja, TVP Sport

Już za dwa tygodnie, 31 października w Las Vegas mistrzyni świata WBO wagi super piórkowej, Ewa Brodnicka (19-0, 2 KO) zmierzy się z Mikaelą Mayer (13-0, 5 KO). Amerykanka twierdzi, że Polka odznacza się wyjątkową naiwnością, gdy wskazuje na braki w boksie ćwierćfinalistki igrzysk w Rio i brązowej medalistki mistrzostw świata z 2012 roku.

Oto fragmenty rozmowy Sebastiana Szczęsnego (TVP Sport) z Amerykanką:

Mayer o Brodnickiej:

-  Mój trener studiował taśmy z jej walkami, zresztą jak to zawsze robi. Za każdym razem ruszam do walki z przygotowanym planem. Mamy takich planów dwa, trzy gdyby w ringu trzeba było coś zmieniać. Bardzo dobrze znamy jej styl, często ją oglądaliśmy, wiemy jak walczy, wiemy co lubi robić. Powiem pewnie coś, co doskonale wiesz, boksuje poruszając się, wiemy, że lubi związać rywala trzymając go. Więc mamy przygotowany plan na obie te ewentualności, wiem co zrobić, gdy zacznie boksować agresywnie (...).

Mayer o tym, że zdaniem Brodnickiej jej słabe strony to poruszanie i praca nóg:

- To pokazuje, jak bardzo jest naiwna. Mam chyba najlepszą pracę nóg wśród zawodniczek. Mój trener zwraca na ten element uwagę każdego dnia. Mogę walczyć z nią w ruchu, znajdę ją w każdym miejscu ringu. Jeżeli ona myśli, że nie potrafię dobrze się poruszać na nogach to znaczy, że nie studiowała dobrze moich walk (...).

<< Powrót na stronę główną <<