21 LISTOPADA MOCNY DEBIUT KRAWCZYŃSKIEGO I WARRENA W POLSACIE

Grupa Queensberry Poland planuje minimum cztery pięściarskie gale rocznie. Pierwsza już 21 listopada na zamku w Gniewie. Wchodzi nowy mocny gracz na polski rynek.

Paweł Augustynik (11-0, 5 KO), Uzbek Abdulkhay Szarachmatow (1-0, 1 KO) oraz ciekawi debiutanci - Michał Soczyński, Ryszard Lewicki, Karol Długosz, Kamil Mroczkowski, to pierwsi zawodnicy podpisani przez Mariusza Krawczyńskiego oraz Francisa Warrena.

Augustynik 21 listopada spotka się z doświadczonym Dariuszem Sękiem (28-6-3, 10 KO). W innej walce dojdzie do rewanżu Rafała Jackiewicza (51-27-3, 22 KO) z Bartłomiejem Grafką (22-38-4, 10 KO) za remis sprzed miesiąca.

Ponadto za pięć tygodni na pięknym zamku zobaczymy walki Lewickiego - aktualnego Mistrza Polski wagi średniej, z Piotrem Brzoską (2-3-1, 1 KO), Soczyńskiego - mistrza i wicemistrza Polski wagi ciężkiej (-91kg), z Michałem Czykielem (2-1, 2 KO). Mroczkowski - brązowy medalista Mistrzostw Europy Juniorów sprzed pięciu lat w wadze super ciężkiej, mający na rozkładzie takie nazwiska jak Daniel Dubois czy Peter Kadiru, w debiucie skrzyżuje rękawice z Mateuszem Rybarskim (1-11).

Inne zestawienia to Karol Długosz vs Krzysztof Stawiarski, Piotr Mirga vs Robert Niedźwiecki, wspomniany Szarachmatow oraz młodzi i utalentowani chłopcy z boksu olimpijskiego, Kamil Syc i synowie naszych znanych zawodowców - Oliwier Szot oraz Artur Proksa.

Co ciekawe Grzegorz Proksa i Damian Jonak będą kimś na wzór skautów. Będą wyszukiwać nowe ciekawe twarze, a rekomendować wszystko ma najlepszy chyba na dzień dzisiejszy trener w naszym kraju, Fiodor Łapin. Tak więc stajnia Queensberry Poland z przytupem wchodzi na nasz rynek bokserski. Krawczyński i Warren związali się z telewizją Polsat na pięć lat. W myśl tej umowy obejrzymy minimum cztery gale rocznie oraz dwie imprezy z cyklu Polsat Boxing Night. Tak więc Polsat i Polsat Sport wracają do gry w polskim boksie.

Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na dwóch debiutantów - Soczyńskiego (junior ciężka) i Lewickiego (średnia). Oni oczywiście muszą mozolnie wspinać się po drabinkach i rankingach, płynnie zwiększać ilość rund, lecz na nich można śmiało budować siłę tej grupy. Obaj zresztą mają taki styl, że wkrótce powinni podbić serca kibiców.

Kamera BOKSER.ORG towarzyszy polskim pięściarzom od ponad piętnastu lat. Prezentowaliśmy Wam również wszystkie walki Mistrzostw Polski Seniorów 2019. Zarówno Lewicki (złoto), jak i Soczyński (srebro), dotarli do finałów. Obaj spotkali się z innymi zawodowcami, odpowiednio Rafałem Wołczeckim i Mateuszem Masternakiem. Oba te pojedynki przypominamy Wam poniżej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.