KOLEJNA ZMIANA RYWALA GASIJEWA - SEFERI ZASTĄPIŁ JOHNSONA

Przedłużający się w nieskończoność powrót, a zarazem debiut w wadze ciężkiej byłego mistrza świata wagi cruiser Murata Gasijewa (26-1, 19 KO) stanie się wreszcie faktem 31 października w Krasnej Polanie, jednak zapowiadany rywal - Kevin Johnson (35-17-1, 19 KO) - z bliżej nieokreślonych powodów do tego pojedynku nie przystąpi. Zastąpi go występujący zazwyczaj w wadze cruiser Albańczyk - Sefer Seferi (24-3-1, 22 KO).

W czerwcu 2018 roku Seferi był rywalem wracającego po długiej przerwie Tysona Fury'ego, z którym przegrał przed czasem. Potem zremisował z Firatem Arslanem, a w zeszłym roku stoczył dwie walki: we wrześniu przegrał przed czasem z Kevinem Lereną, w listopadzie znokautował Laszlo Ivanyego. Czy będzie dobrym rywalem dla Gasijewa? Odpowiadając na to pytanie, warto przypomnieć perypetie zdrowotne mocarza z Władykaukazu.

Murata Gasijewa ostatni raz można było zobaczyć w ringu w lipcu 2018 roku, w przegranym finale turnieju WBSS z Aleksandrem Usykiem. Już wtedy mówiono o kontuzji Rosjanina, który po walce poddał się operacji. Potem ogłoszono jego debiut w wadze ciężkiej, ale kilka razy go przekładano. Najpoważniejszym kandydatem na rywala wydawał się Joey Dawejko, a potem m.in. Jerry Forrest, w walkach przeszkodziły kolejne kłopoty zdrowotne 26-letniego Gasijewa. Jego największym problemem była (lub nadal jest) powracająca kontuzja lewego barku, podobno dochodziło do niej kilka innych urazów. Być może w walce z Seferim choć w części przekonamy się, czy Rosjanin zdołał osiągnąć przyzwoitą dyspozycję.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: marcinm
Data: 14-10-2020 18:01:13 
rywal zdupy. Johnson po ostatnim zwycieztwie bylby o wiele lepszy, zwlaszcza ze to prawdziwy ciezki. Szkoda troche Gasieva bo sypie sie w mlodym wieku, oby nie skonczyl jak koledzy z CW np. wlasnie Hernandez (ktory przegral ostatnio wlasnie z Johnsonem), Aleksiejev czy Drozd (tu zaraz bedzie lament o testy). Wielu dobrych zawodnikow konczy przedwczesnie kariery. Swoja droga ja nie wiem czym on chce straszyc w ciezkiej, jego cios raczej nie bedzie przerazajacy, wybitny w innych elementach tez nie jest. Imho to bedzie cud jezeli on sie dopcha do walki o pas a co mowic o zdobyciu majstra w dobie dryblasow
 Autor komentarza: teanshin
Data: 14-10-2020 18:16:58 
41-letni Seferi to mniej niż bokserski średniak i tak na prawdę też cruiser, więc walka na przywitanie w HW po prostu z dupy. Śmiesznie by było jakby Gassiev tą walkę przegrał przez kontuzję.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 14-10-2020 18:49:51 
Wziąłby Letra na rozpoczęcie przygody z ciężką dywizją to zaraz by się podniosło larum, że porywa się z motyką na księżyc, a tak jest Seferi to może jakoś się uda:)
 Autor komentarza: Hugo
Data: 14-10-2020 20:24:07 
Najnudniejsi bokserzy HW:
1. Johnson
2. Wach
3. H.Fury

Każdy jest lepszy do oglądania od tej trójki.
 Autor komentarza: Galed12
Data: 15-10-2020 00:17:13 
Chciałbym zobaczyć walkę Gassieva z Briedisem. Myślę, że Murat za wiele w HW nie zdziała, nawet gdyby nie miał żadnych kontuzji. Po prostu to nie jest naturalny ciężki a tacy zawsze zle kończą w HW.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.