DUŻE WYZWANIE PRZED SYNEM LEGENDY NA GALI WHYTE vs POWIETKIN II

Redakcja, Matchroom

2020-10-13

Ciekawą walkę zobaczymy 21 listopada na gali Dillian Whyte vs Aleksander Powietkin II. Rękawice skrzyżują syn legendarnego, byłego mistrza świata Nigela Benna, rywalizujący w wadze półśredniej Conor Benn (16-0, 11 KO) i niedawny rywal znakomitego Shawna Portera, mający polskie korzenie Niemiec Sebastian Formella (22-1, 10 KO).

POWIETKIN vs WHYTE II: SASZA CHCE POWTÓRZYĆ SPEKTAKULARNY NOKAUT >>>

Formella przegrał w sierpniu z Porterem - byłym czempionem i zawodnikiem ścisłej światowej czołówki - wszystkie odsłony dwunastorundowej konfrontacji, ale dysponuje dobrą obroną i pracą nóg, jest wysoko notowany i będzie zdecydowaniem najtrudniejszym rywalem Benna w jego dotychczasowej karierze. 24-letni Brytyjczyk ostatni raz walczył w październiku zeszłego roku, pokonując przed czasem Steve'a Jamoye. 

- Formella to zawodnik światowej klasy. Wygrana będzie więc mocnym komunikatem dla moich krytyków, a także wiadomością wysłaną światu. Chcę wejść na globalną scenę. Z zewnątrz może to wyglądać na ogromny przeskok w klasie rywala, ale pracowałem podczas pandemicznej przerwy niezwykle ciężko. Wejdę do ringu, by zniszczyć Formellę, chcę wygrać w stylu godnym rodziny Bennów - powiedział ''Niszczyciel'' z Essex.