WACH ODPADA - 5 KANDYDATÓW DO WALKI Z FURYM, KABAYEL LIDEREM

Redakcja, Boxing Social

2020-10-13

- Niech obaj wygrają swoje walki w grudniu, a potem usiądźmy i w niecałe trzy godziny możemy dobić targu odnośnie walki o wszystkie pasy wagi ciężkiej - mówi Bob Arum, jeden z dwóch promotorów Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO), odnosząc się do spekulacji o dwóch potyczkach mistrza WBC wagi ciężkiej z Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO).

"Król Cyganów" odpuścił czekanie na trzecią walkę z Deontayem Wilderem i postanowił, że wystąpi 5 grudnia w Londynie w pierwszej obronie tytułu World Boxing Council. Joshua - champion IBF/WBA/WBO, tydzień później zmierzy się z Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO). Strony panujących mistrzów już kilkanaście tygodni temu doszły do porozumienia w sprawie dwóch walk o wszystkie liczące się pasy królewskiej kategorii. Za pierwszą pieniądze będą dzielone po równo, za rewanż natomiast w stosunku 60 do 40 na korzyść zwycięzcy pierwszej potyczki. Wiemy już kto będzie rywalem AJ-a, a kto ostatecznie stanie naprzeciw Fury'ego? Kandydatów pozostało pięciu, choć jest już lider w tym nieformalnym wyścigu do walki z Furym.

Były mistrz Europy wagi ciężkiej Agit Kabayel (20-0, 13 KO), Oscar Rivas (26-1, 18 KO), były mistrz IBF Charles Martin (28-2-1, 25 KO), dawny rywal z "amatorki" Michael Hunter (18-1-1, 12 KO) oraz mocno bijący Efe Ajagba (14-0, 11 KO) - zdaniem Aruma właśnie z tej piątki zostanie wyłoniony przeciwnik dla "Króla Cyganów". Każdy z tej listy znajduje się w czołowej piętnastce rankingu WBC, więc posiada status ewentualnego challengera do tytułu. Warto dodać, o czym pisaliśmy już w nocy, że na ten moment głównym kandydatem do starcia z Furym jest Kabayel, który jest współpromowany przez stajnię Top Rank zarządzaną przez Aruma.