PROMOTOR RIVASA: JESTEŚMY NAJLEPSZĄ OPCJĄ DLA FURY'EGO NA GRUDZIEŃ

Redakcja, Sky Sports

2020-10-13

- Tyson nie znajdzie lepszego i ciekawszego rywala na grudzień niż Oscar - przekonuje Yvon Michel, współpromotor Oscara Rivasa (26-1, 18 KO). Przypomnijmy, że Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) - mistrz WBC wagi ciężkiej, ma w planach występ 5 grudnia w Londynie.

Kolumbijczyk piętnaście miesięcy temu przegrał w eliminatorze WBC na punkty z Dillianem Whyte'em. Ale być może to on wcześniej dostanie mistrzowską szansę niż Anglik.

- Moim zdaniem najbardziej logicznym wyborem dla Tysona na grudzień jest właśnie mój zawodnik. To byłaby dobrowolna obrona. Fury uwielbia wyzwania, a taka walka byłaby wyzwaniem i ciekawą historią. Ze swoim stylem Oscar dałby Tysonowi bardzo ciekawą dla kibiców walkę - kontynuował promotor.

- Pierwotnie zamysł był taki, że wracamy 19 grudnia na rozpisce gali Fury vs Wilder III. Z tej walki jak wiemy już nic nie wyjdzie, ale dzięki temu Oscar cały czas pozostawał w treningu i będzie gotowy na 5 grudnia. To byłoby naprawdę śmieszne, gdyby okazało się, że Rivas dostanie walkę o tytuł wcześniej niż Whyte, z którym niedawno przegrał. Ale nawet pomimo punktowej porażki mój zawodnik udowodnił wtedy, że należy do światowej elity. On będzie groźny dla każdego przez dwanaście rund - zakończył Michel.