POJEDYNEK FURY vs JOSHUA BLIŻEJ NIŻ FURY vs WILDER III?

Redakcja, Daily Mail

2020-10-11

Trzecia walka Deontaya Wildera (42-1-1, 41 KO) z jego lutowym pogromcą, obecnym mistrzem świata WBC wagi ciężkiej Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) ma się odbyć w grudniu, tak przynajmniej odpowiada menadżer Amerykanina Shelly Finkel na głosy dochodzące z Wielkiej Brytanii. Są one jednak coraz bardziej donośne. Według Daily Mail do pojedynku Fury vs Wilder III nigdy nie dojdzie.

TYLKO DWUMETROWY MAYWEATHER MÓGŁBY SPRAWIĆ PROBLEMY FURY'EMU' >>>

Brytyjski dziennik sugeruje, że kontrakt na drugą walkę Fury'ego z Wilderem, w którym znajdował się zapis o możliwości trzeciego pojedynku, zakładał jego określone ramy czasowe. Innymi słowy - Fury może już nie być zobowiązany do walki z Wilderem, czas Amerykanina na trzeci pojedynek mógł się wyczerpać z uwagi na pandemię koronawirusa, która zapobiegła konfrontacji w lecie. W tej sytuacji ''Król Cyganów'' ma planować dobrowolną obronę, która byłaby wstępem do starcia z mistrzem WBO, WBA i IBF Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO).

- Tyson mocno trenuje od lutego i chce boksować jeszcze w tym roku. Moją rolą jest dbanie o interesy Tysona i wykonam to, czego się ode mnie wymaga i oczekuje. Tyson stoczy więc w tym roku pojedynek, bez względu na wszystko. Zobowiązania zawarte w kontrakcie na walkę Fury vs Wilder II nie będą istnieć wiecznie. Jeżeli nie można zorganizować trzeciego starcia w okresie opisanym w umowie, to ''Król Cyganów'' pójdzie naprzód i możemy wrócić do trzeciej walki z Wilderem później - powiedział współpromotor Fury'ego, szef grupy Queensberry Promotions Frank Warren