WYNIKI OSŁABIONEJ KADRY POLSKI NA TURNIEJU GRAND PRIX W ZAGRZEBIU

Prowadzona przez wracającego do funkcji trenera kadry po sześciu latach Walerego Korniłowa (następcę Iwana Juszczenki) reprezentacja Polski w boksie wystartowała w swoim pierwszym turnieju od czasu marcowych kwalifikacji olimpijskich w Londynie. W pięcioosobowym składzie (Mateusz Polski, Łukasz Zyguła, Bartosz Gołębiewski, Damian Adamiec i Tomasz Niedźwiecki) pojawiliśmy się na turnieju Grand Prix w Zagrzebiu.

Oto wyniki walk Polaków:

63 kg: Mateusz Polski vs Jarosław Chartsyz (Ukraina) - 1:2

69 kg: Łukasz Zyguła vs Ali Yusufi (Afganistan) - 2:1

Łukasz Zyguła vs Adam Musajew (Rosja): zwycięstwo Rosjanina przez RSC 1

81 kg: Damian Adamiec vs Constantino Nanga (Szwecja) - 0:3

91 kg: Tomasz Niedźwiecki vs Robert Marton (Ukraina) - 0:3

Przypomnijmy, że Korniłow wraca do trenowania kadry w trudnym okresie, nie tylko z powodu pandemii koronawirusa. Kontrakty zawodowe podpisali w ostatnim czasie Rafał Wołczecki (75 kg), Ryszard Lewicki (75 kg) i Michał Soczyński (91 kg), a Mateusz Masternak (91 kg) wrócił do boksu zawodowego. Siła reprezentacji jest więc uszczuplona, jednak trzeba dodać, że m.in. Damian Durkacz (63 kg) i Oskar Safaryan (+91 kg) nie pojechali do Chorwacji, gdyż przygotowują się do MMP w Grudziądzu, które zaczną się 13 października.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 10-10-2020 22:44:11 
Aż szkoda to komentować. Wyniki mówią same za siebie. Porażki 0:3, jedno zwycięstwo z jakimś Afgańczykiem, pewnie trenującym na klepisku pod ostrzałem, potem baty. Plus Mateusz Polski, przykład wzorcowo zmarnowanego talentu. Gdyby trzy lata temu przeszedł na zawodowstwo, to ze swoim widowiskowym stylem mógłby namieszać w Europie. Teraz jest już po jabłkach, bo jest kurduplem i goni go wiek. Więc w 63 na zawodowstwie startować nie da rady a wyżej większość przeciwników będzie o głowę wyższa.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.