'JOSHUA MA NAJSZYBSZE KOMBINACJE CIOSÓW OD CZASÓW TYSONA'

Jeżeli mistrz świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej, Anthony Joshua (23-1, 21 KO) i mistrz WBC Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) wygrają swoje najbliższe pojedynki, mają skrzyżować rękawice w przyszłym roku w walce unifikacyjnej. Były mistrz świata Tony Bellew stawia w tym pojedynku na Joshuę, który przypomina mu pod pewnymi względami Mike'a Tysona.

BELLEW PORÓWNUJE FURY'EGO I USYKA: TO NIEWIARYGODNE >>>

- Tyson Fury gada bzdury, kiedy twierdzi, że on i Deontay Wilder są na poziomie niedostępnym dla innych zawodników w wadze ciężkiej. Wilder był zdesperowany w walkach z Luisem Ortizem, a Ortiz ma pewnie około 95 lat. Wszyscy wiemy, że Wilder opiera się na jednej akcji, choć jest ona kapitalna. Jeżeli trafi swoją bombą, rywal budzi się w karetce. Ale Anthony Joshua jest dużo, dużo lepszy niż Deontay Wilder - powiedział Bellew.

- Joshua robi wszystko lepiej od Wildera. Jedyną przewagą, jaką ma Wilder nad resztą, jest moc pojedynczego uderzenia. On nie ma jednak odpowiednich umiejętności, by zawsze ratować się pojedynczym ciosem. Tyson Fury jest więc jak zwykle zuchwały, ale nie ma racji. Jest numerem jeden, ale Joshua staje się coraz lepszy. Nie ma ogromnego doświadczenia, a osiągnął już niemal wszystko. Pokonał każdego, z kim się zmierzył - dodał Brytyjczyk.

- Styl robi walkę i myślę, że AJ wygrywa z Furym, ale ma sześć rund, żeby to zrobić. Jeżeli walka wejdzie w późniejszą fazę, szansa przepadnie. Żeby pokonać Fury'ego, trzeba się na niego rzucić i nie zważać na jego ciosy. Wierzę, że jedynym ''ciężkim'' na świecie, który może tego dokonać, jest AJ z jego umiejętnościami, szybkością i celnością (...) AJ ma najszybsze kombinacje ciosów od czasów Mike'a Tysona. Nikt nie zadaje ich tak szybko, z taką mocą i okrucieństwem - podsumował temat ''Bomber'' z Liverpoolu.

Przypomnijmy, że 12 grudnia Joshua ma skrzyżować rękawice z obowiązkowym pretendentem IBF Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO). Natomiast Fury miał 19 grudnia stoczyć trzecią walkę ze wspomnianym Deontayem Wilderem (42-1, 41 KO) i obaj zaczęli już obozy przygotowawcze przed tym pojedynkiem, ale w tej chwili wygląda na to, że do tego starcia raczej w grudniu nie dojdzie, gdyż na trybunach nie może się znaleźć z powodu pandemii koronawirusa komplet widzów, co torpeduje wpływy z biletów.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Gazun
Data: 09-10-2020 17:54:38 
Wilder w rekordzie ma jeszcze remis
 Autor komentarza: puncher48
Data: 09-10-2020 18:11:21 
Szybko to składa ręce eks rywal Joshuy, Ruiz jr., ale jemu się rzadko chce, bardziej na kucharza pasuje, aniżeli boksera, a sam Anthony po Kliczce to nadal świetny pięściarz, ale wyrachowany i bardziej niczym księgowy zdobywa kolejne skalpy,niż bawi się w wygłodniałego lwa na polowaniu.
 Autor komentarza: StefanBatory
Data: 09-10-2020 18:26:34 
bellew chyba naćpany jest. ortiz ktory ma niewiadomo ile lat jest szybszy niz joshua:D
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 09-10-2020 18:27:31 
Ballew nie zgadza się z Furym ale co do oceny Wildera na tle Ortiza powtórzył w sumie to dawno temu mówił cygański król. I akurat tutaj mają rację - Wilder męczył się z przeciwnikiem o legendarnym wieku. Można z resztą wypowiedzi się zgadzać bądź nie ale na pewno AJ da lepszą walkę Furyemu niż dał ostatnio Wilder. To na pewno będzie ciekawsze niż walka wyglądająca jak jednostronne bicie chłopaczka przez dorosłego mężczyznę.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 09-10-2020 19:04:11 
Z jednym się zgodzę, w Furego trzeba wjechać od razu i próbować ustrzelić, boksować się z nim nie da.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.