NA HORYZONCIE WALKA BUATSIEGO Z JOHNSONEM

Redakcja, iFL

2020-10-08

Eddie Hearn nie boi się mocnych zestawień swoich zawodników. Teraz chce skonfrontować zawodników wagi półciężkiej z zaplecza światowej czołówki - Joshuę Buatsiego (13-0, 11 KO) z Callumem Johnsonem (18-1, 13 KO).

Brytyjski promotor zamierza doprowadzić do ich starcia w grudniu, bądź na początku roku 2021. Lepszy z tej dwójki zapewniłby sobie walkę o mistrzostwo świata. W minioną niedzielę Buatsi (#2 WBA, #3 IBF, #12 WBC i #14 WBO) pokonał przez TKO w siódmej rundzie Marko Calicia, Johnson natomiast pauzuje od ponad półtora roku, gdy rozprawił się w trzeciej odsłonie z Seanem Monaghanem.

- Chciałbym skonfrontować ich między sobą. Wysłałem ekipie Johnsona ofertę na ten pojedynek i czekam na ich odpowiedź. Chciałbym żeby on jak najszybciej wrócił na ring. Dajmy kibicom fajną walkę, a zawodnikom dobre pieniądze. Dla mnie to równe zestawienie, bez faworyta. Callum pauzuje tak długo, że moglibyśmy mu zrobić walkę na przetarcie w listopadzie bądź grudniu, a potem od razu z Buatsim na początku przyszłego roku. Dla obu byłaby to ciekawa potyczka i z wielką przyjemnością to zorganizuję - mówi Hearn.