ŁOMACZENKO vs LOPEZ BEZ KLAUZULI REWANŻOWEJ W KONTRAKCIE

Mistrz świata WBC, WBO i WBA wagi lekkiej, Wasyl Łomaczenko (14-1, 10 KO) zmierzy się z mistrzem IBF Teofimo Lopezem (15-0, 12 KO) już za niecałe dwa tygodnie, 17 października w Las Vegas. W kontrakcie na walkę nie ma klauzuli rewanżowej. W swoim stylu uzasadnia to promotor uczestników hitowej konfrontacji - szef grupy Top Rank Bob Arum.

LOPEZ: TO BĘDZIE WALKA POD MOJE DYKTANDO, ZNOKAUTUJĘ ŁOMACZENKĘ >>>

- Nie wierzę w klauzule rewanżowe. Eddie Hearn ich nadużywa. Umieszcza klauzulę rewanżową w kontrakcie na każdą walkę, co może wskazywac na to, że nie jest pewien dobrego występu swojego zawodnika. Ja jestem za tym, żeby pozwolić zawodnikom walczyć. Jeżeli będą kiedyś chcieli rewanżu, to ich sprawa. Nie wymagam jednak, by w kontrakcie na ich walkę była klauzula rewanżowa - powiedział Arum.

Wracając na koniec do Eddie'ego Hearna: przypomnijmy, że klauzule rewanżowe bardzo pomogły mu podczas dwóch najgłośniejszych porażek jego zawodników w ostatnich latach. Anthony Joshuą stoczył w grudniu zeszłego roku drugą walkę z Andym Ruizem Juniorem i zrewanżował mu się za czerwcową porażkę przed czasem, a za niecałe dwa miesiące, 21 listopada zobaczymy rewanż Dillian Whyte'a z Aleksandrem Powietkinem, który w sierpniu znokautował Brytyjczyka.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Galed12
Data: 07-10-2020 19:22:37 
I bardzo dobrze. W końcu koniec z rewanżami, trylogiami i całą resztą, które były strasznie męczące.
W boksie jest dziwna mentalność, że jak straciłeś tytuł mistrza to albo bierzesz rewanż i go odzyskujesz albo możesz kończyć karierę.
Arum też swięty nie jest bo Fury będzie już walczył 3 raz z Wilderem a ludzie tego już nie chcą oglądać.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 07-10-2020 20:36:40 
Świetne starcie się szykuje przynajmniej na papierze, jest dobra promocja w czasie pandemii i niejeden pewnie liczy, że Łomaczence noga się powinie, jednak nie był bym w tym względzie, aż takim hurraoptymistą.Zdecydowanym faworytem Ukrainiec i pewnie po walce znów jego ręka pójdzie w górę. Umiejętności ma fenomenalne, a i wiek wciąż nie świadczący o nadchodzącym kresie bycia królem ringu.
 Autor komentarza: Mike555
Data: 07-10-2020 22:19:01 
Nie zawsze wygrywa ten "duży", a w tym przypadku będzie to wyglądać chyba jak słoń i mrówka. Oglądałem walki zarówno jednego, jak i drugiego. Łomaczenko to istotnie technik jakich mało. Ukraińcy mają teraz kim się pochwalić po braciach Kliczko. Jednak wydaje mi się strasznie filigranowy i niekoniecznie tytanowo odporny - patrz cios Linaresa, który tak jakby lekko ześlizgnął się po całej twarzy. Z drugiej strony Lopez - coś jak robot, tyle że dużo bardziej mobilny, myślący, z bardzo dobrymi lewymi sierpami. Nie wiem kto wygra, ale Lopez nie jest byle kelnerem, sprawi Łomaczence sporo problemów. Nie wiem czy wygra, ale mogą być deski.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 07-10-2020 22:28:33 
@Up
Łomaczenko w lekkiej jest o jedną kategorię za wysoko, co sam przyznaje. Niemniej dysproporcja gabarytowa pomiędzy nim o Lopezem (dość dużym lekkim) nie będzie bardzo ewidentna. Znacznie bardzie rażąco mały jest Manny Pacquiao w półśredniej, który optycznie jest ze 4 kategorie za wysoko, a jakoś sobie radzi.
 Autor komentarza: Gazun
Data: 07-10-2020 23:11:14 
Mike555 ten knockdown w moim odczuciu był bardziej z złego ustawienia nóg, nie był nawet minimalnie zagrożony po nim. Przynajmniej w moim odczuciu
 Autor komentarza: holy
Data: 08-10-2020 08:23:06 
Rewanże nie powinny być od razu. Ongiś przegrany zawodnik musiał się odbudować, zanim dostał kolejną szansę na walkę o pas. I tak powinno być.
 Autor komentarza: JuicyPen
Data: 08-10-2020 10:42:28 
Żaden rewanż nie będzie potrzebny. Loma zdeklasuje szczekacza w takim stylu, że ten już nigdy nie będzie chciał wyjść z nim do ringu.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.