WBC DAJE CANELO KOLEJNE, PODOBNO OSTATNIE, 15 DNI NA DECYZJĘ

Redakcja, TalkSport

2020-10-06

Władze World Boxing Council robią co mogą, by wyciągnąć za uszy Saula Alvareza (53-1-2, 36 KO) i doprowadzić go do walki o wakujący tytuł mistrza świata kategorii super średniej.

Przypomnijmy fakty - dotychczasowy mistrz David Benavidez wygrał swoją ostatnią walkę, jednak dzień wcześniej przekroczył wymagany limit 76,2 kilograma. Został pozbawiony tytułu, a do walki o wakujący pas został wyznaczony obowiązkowy challenger, Avni Yildirim (21-2, 12 KO).

Wydawało się oczywiste, że rywalem Turka powinien być numer drugi w rankingu, ale wtedy do akcji wkroczył Mauricio Sulaiman, prezydent WBC. I wyskoczył z pomysłem, by naprzeciw Yildirima stanął właśnie sławny Canelo.

Meksykanin kłóci się ze swoim promotorem oraz partnerem telewizyjnym, więc z pomocą przyszedł Sulaiman. Pierwszą datą przetargu wyznaczył na 21 września. Kiedy okazało się, że Canelo ma inne rzeczy na głowie, termin przesunięto na 6 października. Dziś powinno wszystko się rozstrzygnąć i odbyć przetarg, ale... Federacja WBC przesunęła negocjacje o kolejne piętnaście dni.

"Wykorzystamy ten czas na przegląd kategorii i podjęcie ostatecznej decyzji, co zrobić, jeśli nie dojdzie do tej walki" - napisano w oświadczeniu federacji.