'SMITH I SAUNDERS WCIĄŻ MOGĄ W TYM ROKU LICZYĆ NA WALKĘ Z CANELO'

Redakcja, FightHype

2020-10-05

Callum Smith (27-0, 19 KO) i Billy Joe Saunders (29-0, 14 KO) wciąż mogą w tym roku liczyć na szansę walki z Saulem Alvarezem (53-1-2, 36 KO), jednym z najlepszych pięściarzy bez podziału na kategorie i jedną z największych gwiazd sportów walki. O takiej możliwości przekonuje promotor Brytyjczyków - szef grupy Matchroom Eddie Hearn.

CANELO ZŁOŻYŁ NOWY POZEW PRZECIWKO DAZN I GRUPIE GOLDEN BOY >>>

Przypomnijmy, że głównymi kandydatami do walki z Meksykaninem w drugiej połowie roku wydawali się wspomniani mistrzowie świata wagi super średniej: Smith (WBA) i Saunders (WBO), ale negocjacje przeciągały się w nieskończoność, a ostatnio na horyzoncie pojawiła się nawet konfrontacja, której szefowie transmitującej walki Meksykanina platformy DAZN nie mogli w żaden sposób zaakceptować - starcie Canelo z Avnim Yildrimem o wakujący pas WBC wagi super średniej. Canelo popadł tymczasem w konflikt z DAZN i grupą Golden Boy. Kierownictwo DAZN nie chciało płacić Meksykaninowi pełnego (ponad 35 milionów dolarów) wynagrodzenia nawet za walki ze Smithem i Saundersem, twierdząc, że nie są rywalami klasy "premium". Głównym celem platformy była na ten rok konfrontacja Canelo vs Giennadij Gołowkin III.

Meksykanin wytoczył rękami swoich prawników sprawę sądową przeciwko DAZN i Golden Boy. Domaga się 280 milionów dolarów odszkodowania za zerwanie warunków umowy. Pierwszy pozew został odrzucony ze względów formalnych, a DAZN złożyła Canelo kompromisową ofertę: m.in. 20 milionów za walkę, wraz z dodatkiem, kwotą zależną od sprzedaży nowych subskrypcji. Meksykanin nie jest jednak - przynajmniej na razie - skłonny do zakopania topora wojennego i renegocjacji kontraktu. Pod koniec września złożył nowy, poprawiony pozew.

- Callum Smith może stoczyć w tym roku walkę z Canelo. Jeżeli bowiem Canelo wejdzie w grudniu do ringu, to zmierzy się z Callumem Smithem lub Billym Joe Saundersem. Jeśli wkrótce nie usłyszymy o tym, że rywalem Meksykanina jest Saunders, będzie nim Smith. Nie wierzę w walkę Canelo z Avnim Yildrimem. Walka Smith kontra Saunders? Jestem przekonany, że dojdzie do niej w przyszłym roku, potrzebuję tylko publiczności na trybunach lub terminu, który zapewni dobrą sprzedaż PPV - twierdzi tymczasem Hearn, jeden z najważniejszych graczy w bokserskim biznesie.