ODDALA SIĘ PERSPEKTYWA GRUDNIOWEJ WALKI FURY vs WILDER III

Redakcja, BT Sport

2020-10-04

Do trzeciej walki Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO) z Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO) miało dojść ostatecznie 19 grudnia w USA, ale wygląda na to, że w tym roku tego pojedynku nie zobaczymy. Promotor brytyjskiego mistrza świata WBC, Frank Warren twierdzi, że perspektywa grudniowej konfrontacji bardzo się oddaliła.

FURY: ZAWALCZĘ W GRUDNIU, CZY TO Z WILDEREM, CZY BEZ NIEGO! >>>

- Fury chce trzeciej walki, to oczywiste. Trenuje do niej ciężko i nie chodzi tutaj tylko o pieniądze. Chodzi o to, żeby walczył, bo wiemy, jakie ma problemy i jak zbawił go boks. Musimy utrzymać koncentrację Tysona. Jeżeli nie uda nam się zorganizować starcia z Wilderem, musimy zwrócić się w kierunku innego rywala - powiedział Warren.

- (...) W tej chwili nie wygląda na to, by walka Fury vs Wilder III odbyła się w tym roku. Bob Arum (szef grupy Top Rank i współpromotor Fury'ego - przyp.red.) musiałby wyciągnąć jakiegoś asa z rękawa, żeby do niej doprowadzić w USA. Myślę jednak, że będzie miał z tym kłopoty, gdyż kibice nie mogą (z powodu pandemii koronawirusa i obostrzeń z nią związanych - przyp.red.) w tej chwili wchodzić na trybuny, a są potrzebni, by zawodnicy otrzymali takie wypłaty, jakich oczekują - dodał szef grupy Queensberry Promotions.

Przypomnijmy, że do pierwszej walki Fury vs Wilder doszło w grudniu 2018 roku. Po dramatycznym pojedynku ogłoszono remis, a w rewanżu, w lutym 2020 roku Brytyjczyk zdetronizował Amerykanina, wygrywając we wspaniałym stylu przed czasem.