Archiwum wiadomości z dnia: 2020-10-02

 


EDDIE HEARN Z KORONAWIRUSEM, ODIZOLOWANY OD SPOŁECZEŃSTWA

Dziś cały świat żyje informacją o tym, że COVID-19 został wykryty u Donalda Trumpa, ale pandemia nie ominęła również jednej z najważniejszych osób świata boksu: szef grupy Matchroom, Eddie Hearn jest zakażony koronawirusem. Promotor był testowany (po raz kolejny w ostatnich tygodniach) przed galą Joshua Buatsi vs Marko Calić w Milton Keynes, która czeka nas w niedzielę. Badanie dało wynik pozytywny.


NIEOFICJALNIE: WALKA SZEREMETY Z GOŁOWKINEM 20 LISTOPADA

Platforma DAZN dokonała zmian w harmonogramie swoich gal. Większość została przesunięta na piątki, kierownictwo platformy chce uniknąć sobót, w które odbywać się będą szczególnie mocno obsadzone gale konkurencji. W tej sytuacji walka mistrza świata IBF wagi średniej Giennadija Gołowkina (40-1-1, 35 KO) z obowiązkowym pretendentem Kamilem Szeremetą (21-0, 5 KO) ma się odbyć 20 listopada.SOKOŁOWSKI PRZED CZASEM

Kamil Sokołowski (10-19-2, 4 KO) to jeden z najbardziej cenionych journeymanów wagi ciężkiej w Europie. Śmiało można zaliczyć do do grona najlepszych polskich 'ciężkich', ale dziś debiutował na naszym ringu.


BRUTALNY NOKAUT JAKUBOWSKIEGO

- Jestem cholernie głodny boksowania. Chcę się dobrze bawić i zadowolić wszystkich tych, którzy jeżdżą po całej Polsce, aby mi kibicować - mówił przed powrotem po dwóch latach na ringi zawodowe Igor Jakubowski (2-0, 1 KO). Podczas trwającej gali Rocky Boxing Promotion 'Cygan' nie dał żadnych szans Pawłowi Nowaczyńskiemu (0-1) i awansował do półfinału turnieju wagi junior ciężkiej.


DANIEL DUBOIS vs JOE JOYCE 28 LISTOPADA LUB 5 GRUDNIA

Prowadzona przez Franka Warrena grupa Queensberry Promotions ogłosiła, że wielokrotnie przekładana, planowana ostatnio na 14 lub 21 listopada walka Daniela Dubois (15-0, 14 KO) z Joe Joyce'em (11-0, 10 KO) odbędzie się 28 listopada lub 5 grudnia bez udziału kibiców. Warren odrzucał takie rozwiązanie, ale w obliczu przedłużającego się kryzysu pandemicznego na Wyspach musiał pójść na kompromis.
WAŻENIE: IGOR JAKUBOWSKI vs PAWEŁ NOWACZYŃSKI

W piątkowy wieczór rusza turniej wagi junior ciężkiej organizowany przez Krystiana Każyszkę z nagrodą główną 50 tysięcy złotych. W pierwszym ćwierćfinale Igor Jakubowski (1-0) - wicemistrz Europy i olimpijczyk z Rio, spotka się z debiutantem, Pawłem Nowaczyńskim. Zobaczcie obu podczas ceremonii ważenia.