ALLEN: USYK JEST WYJĄTKOWY, ON I FURY SĄ POZA ZASIĘGIEM INNYCH

David Allen (18-5-2, 15 KO) przebywa na obozie Aleksandra Usyka (17-0, 13 KO) i nie ukrywa, że jest pod wrażeniem umiejętności Ukraińca, który najpierw podbił kategorię cruiser, a teraz próbuje swoich sił w wadze ciężkiej.

Usyk 31 października spotka się z Dereckiem Chisorą (32-9, 23 KO). Lepszy z tej dwójki zapewni sobie walkę o pas WBO wagi ciężkiej, należący obecnie do Anthony'ego Joshuy (23-1, 21 KO).

- Tylko Tyson Fury może równać się z Usykiem jeśli chodzi o talent do boksu. Przebywam obecnie w ukraińskim ośrodku przygotowań olimpijskich. Są tu zapaśnicy i inni zawodnicy sportów walki. Widzę się z Usykiem po dwie godziny w poniedziałki, środy i piątki. On trenuje inaczej niż ktokolwiek inny, z kim miałem dotąd do czynienia. Pod wieloma względami przypomina mi Fury'ego. Jest ekscentryczny i pozostaje panem dla samego siebie. Cały czas trenuje w majtkach, podobnie jak Fury. W wielu aspektach są do siebie podobni, choć Usyk trenuje zupełnie inaczej niż cała reszta. Dotąd byłem przekonany, że Fury to absolutnie najlepszy bokser wagi ciężkiej, widzę jednak, że ma dużą konkurencję w osobie Usyka - przyznaje Allen.

- W pierwszych dwóch sparingach boksowałem dość ostrożnie. Poproszono mnie wtedy, bym nieco bardziej się otworzył i imitował agresywny styl Chisory. Tak też zrobiłem. Ale cokolwiek bym nie pozmieniał, czy boksowałem, czy atakowałem, on na wszystko miał zawsze odpowiedź. Ma wyjątkową umiejętność dopasowania się do panujących warunków i potrafi bardzo szybko wprowadzić zmiany w swoim boksie. W poniedziałek mogłem go czymś zaskoczyć, w środę trafić czymś innym, a piątek jeszcze inną akcją. Nigdy jednak nie da się go zaskoczyć dwa razy na taką samą akcję. Nawet lewym prostym nie trafisz go dwa razy, bo po pierwszym od razu robi pewne korekty w swoim boksie. Porusza się nawet lepiej niż Fury, choć trzeba też dodać, że Tyson jest dużo większy. Usyk jest zwinny i szybki niczym zawodnicy wagi półśredniej. Porusza się w ringu wyśmienicie, to naprawdę wyjątkowy bokser. Sparowałem lub walczyłem z najlepszymi, z Anthonym Joshuą włącznie, ale Usyk i Fury są dużo przed resztą stawki. Usyk to ktoś wyjątkowy w boksie - zakończył "Biały Nosorożec".

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 29-09-2020 15:51:43 
Czekam z niecierpliwością na walkę z Dereckiem a potem AJem, żeby się przekonać. Jak na razie to brzmi jak tradycyjna kurtuazyjna gadka sparringpartnera a jestem ciekaw na ile faktycznie ta wyjątkowość Usyka wystarczy na obecną królewską.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 29-09-2020 16:02:25 
Ukry posmarowały żeby tak gadał, czy co? Trzeba oddać że Usyk to zdolny pięściarz, ale wielu powtarzało to wielokrotnie "SPARING TO NIE WALKA", więc czekamy na efekty tej pracy. Power & Pressing vs Speed & Skill.
Nie zapominajmy że Usykowi zajęło 7 rund rozbicie kanapowego handlarza samochodów na telefon i nie było tam KO tylko handlarz sam się znudził dostawaniem po ryju.
 Autor komentarza: Lancaloht
Data: 29-09-2020 16:30:20 
No jak Ukry nie posmarowały? Pewnie że posmarowały. Wszyscy średnio ogarnięci wiedzą że boks to pieniądze, a ty ciągle trzepiesz gruche i dzielisz włos na czworo...
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 29-09-2020 16:46:15 
Widać, że Allen wpatrzony w Usyka, chyba zaiskrzyło między nimi.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 29-09-2020 18:07:50 
O Lacholoht wrócił, dawno nie widziałem.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 29-09-2020 19:17:14 
Autor komentarza: Ramirez82Data: 29-09-2020 16:46:15
Widać, że Allen wpatrzony w Usyka, chyba zaiskrzyło między nimi.

Ładna para,patrząc na zdjęcie mogliby spokojnie zagrać w remake'u Tajemnicy Brokeback Mountain, jakby w ringu im nie wyszło:)
 Autor komentarza: MLJ
Data: 29-09-2020 19:30:06 
Dave Allen lubi innych pieściarzy, kto wie :)

https://i.redd.it/wtahy4kqiryy.jpg
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.