WBO: HERRING MUSI BRONIĆ PASA Z SHAKUREM STEVENSONEM

Shakur Stevenson (14-0, 8 KO) naciskał na federację WBO, by ta "odpaliła" walkę Carla Framptona (28-2, 16 KO) z Jamelem Herringiem (22-2, 10 KO) i wygląda na to, że dopnie swego.

Herring związał się dwa tygodnie temu z menadżerską grupą MTK Global, z którą współpracuje również Frampton. Panowie już wcześniej byli dogadani odnośnie walki między sobą. Starcie panującego mistrza WBO kategorii super piórkowej z dawnym championem dwóch niższych limitów miało odbyć się w styczniu, ale...

Stevenson przenosząc się z niższego limitu - zgodnie z przepisami federacji WBO, od razu stał się obowiązkowym pretendentem. I zamierza wykorzystać swoje pierwszeństwo do takiego pojedynku. Wydawało się, że Herring na pewno spotka się teraz z Framptonem, lecz Stevenson wszedł przed kolejkę.

- Herring musi bronić teraz pasa ze Stevensonem, to zarządzenie federacji WBO. Nie wiemy więc jak rozwiną się nasze plany o walce Herringa z Framptonem - potwierdził promotor Bob Arum.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 28-09-2020 18:48:09 
Stary przepis na mnożenie pasów wielu kategorii. Przechodzi się do wyższej i na dzień dobry title shot z najsłabszym mistrzem z czterech. W ten sposób Shakurek może niedługo dotrzeć do średniej. Półśrednią pewno przeskoczy, bo tam o kiepskiego championa trudno.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 28-09-2020 19:52:27 
Spokojnie, w lekkiej musiałby wpaść od razu na Wasyla ;)
 Autor komentarza: Hugo
Data: 28-09-2020 20:49:04 
W tej chwili tak by było, ale od czego są federacje. Dwie z nich wyznaczą Łomaczence dwóch różnych obowiązkowych pretendentów na ten sam czas i jeden pas mu odbiorą. A potem o vacat zaboksuje Shakurek z jakimś Linaresem, Burnsem lub Gamboą. Jak się chce kogoś na siłę wylansować, to sposób zawsze się znajdzie. Bronerowi swego czasu to nawet dali title shota 2 kategorie wyżej, niż boksował poprzednio.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.