Archiwum wiadomości z dnia: 2020-09-19

 NA ŻYWO: MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI 2020

No i ruszyliśmy - witamy na Mistrzostwa Małopolski, a do tego jeszcze w 70 rocznicę 'Hutnika'. Zobaczmy i posłuchajmy - bo komentować będzie sędzia boksu zawodowego Włodzimierz Kromka, a jego gościem m.in. Mariusz 'Wiking' Wach. Zestawienie walk w rozwinięciu.


JAVAN HILL: NIKT NA SZCZYCIE NIE MA TAKIEJ MENTALNOŚCI JAK FURY

Mistrz świata WBC wagi ciężkiej, Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) na luzie rozpoczął przygotowania do planowanej na 19 grudnia trzeciej walki z Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO). Brytyjczyk ma trzy miesiące, by dojść do formy startowej, na razie spędza czas na lekkich treningach i rozmowach ze swoim trenerem z USA, Javanem Hillem, który zastąpił Bena Davisona w grudniu zeszłego roku i zmienił boks olbrzyma z Wilmslow.FRANK WARREN: DILLIAN WHYTE POWINIEN DŁUŻEJ ODPOCZYWAĆ

Relacje Franka Warrena z Eddie'em Hearnem nieco się ociepliły, ale to nie znaczy, że Warren przestał wykorzystywać okazje, żeby wbić szpilkę szefowi grupy Matchroom, swojemu młodszemu konkurentowi. Tym razem chodzi o zawieszenie medyczne Dilliana Whyte'a (27-2, 18 KO) po sierpniowej przegranej z Aleksandrem Powietkinem (36-2-1, 25 KO).

EFEKTOWNY DEBIUT WOŁCZECKIEGO

Wiedzieliśmy już wcześniej, że Rafał Wołczecki (1-0, 1 KO) bije bardzo mocno, szczególnie lewym sierpowym na górę. I wszystko to potwierdził przed momentem, efektownie debiutując w gronie zawodowców. Wszystko trwało zaledwie 48 sekund.BEN DAVISON: POTENCJAŁ JOSHA TAYLORA JEST BEZGRANICZNY

Mistrz świata IBF i WBA wagi junior półśredniej, Josh Taylor (16-0, 12 KO) zmierzy się z obowiązkowym pretendentem IBF, Tajem Apinunem Khongsongiem (16-0, 13 KO) 26 września, na terenie londyńskiego studia stacji BT Sport. Szkot przystąpi do tej walki z nowym trenerem, Benem Davisonem, który na początku roku zastąpił Shane'a McGuigana. Davison twierdzi, że potencjał czempiona jest ogromny.