GŁOWACKI vs OKOLIE: OBAWY ANDRZEJA WASILEWSKIEGO

Redakcja, Super Express

2020-09-18

Za niecałe trzy miesiące, 12 grudnia na gali w Londynie Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO) ma walczyć o wakujący tytuł mistrza świata WBO wagi cruiser z Lawrence'em Okolie (14-0, 11 KO). Kontrakty nie zostały jednak jeszcze podpisane, tymczasem promotor Polaka, Andrzej Wasilewski obawia się o reakcję zawodnika na ofertę finansową za starcie z Brytyjczykiem.

THE RING: CANELO KRÓLEM P4P, WYRÓŻNIONY GŁOWACKI, SULĘCKI I SZEREMETA >>>

- Kontrakt będzie i to bardzo szybko, jednak mamy wątpliwości, jaka będzie oferta finansowa. Krzysiek naciskał mnie, bym codziennie wydzwaniał i pisał do Eddie'ego Hearna, co moim zdaniem osłabia naszą pozycję negocjacyjną. Ale chciał, to proszę bardzo, dodawałem go do wiadomości i ze wszystkim był na bieżąco (...) Oby tylko zaraz nie zaczął narzekać, jeśli dostanie za walkę małą kasę - powiedział Wasilewski w rozmowie z Mateuszem Fudalą z Super Expressu.

Przypomnijmy na koniec, że po niezwykle kontrowersyjnej walce Głowackiego (byłego mistrza świata, obecnie zajmującego pozycję numeru jeden rankingu WBO) z Mairisem Briedisem (czerwiec 2019) i długich staraniach strony polskiej, władze WBO nakazały rewanż, ale Łotysz zwakował pas. Mistrz Europy (EBU) Okolie jest natomiast drugi w rankingu.