YARDE ROZBIŁ SPELMANA W WALCE WIECZORU GALI W LONDYNIE

W walce wieczoru londyńskiej gali grupy Queensberry Promotions zobaczyliśmy walkę Anthony'ego Yarde (20-1, 19 KO), który w zeszłym roku był bardzo blisko zdetronizowania ówczesnego mistrza świata wagi półciężkiej - Siergieja Kowaliowa. Brytyjczyk wrócił dziś zwycięstwem przed czasem nad solidnym Decem Spelmanem (16-5, 8 KO).

Yarde zaczął spokojnie, co jakiś czas atakował mocnymi ciosami z prawej ręki, nie mógł się jednak wstrzelić. Spelman dobrze pracował na nogach, utrzymywał swój dystans i nie dawał się zaskoczyć. W drugim starciu Yarde nadal nie forsował tempa, a jego lewy prosty powoli stawał się coraz skuteczniejszy, torując drogę do kilku trafień prawicą na korpus i głowę.

Trzecie starcie to kilka kontr Yarde'a, które niemal otarły się o szczękę Spelmana, a potem praca ''Bestii'' w półdystansie: celny lewy podbródkowy i swobodna zmiana wariantów w ataku. Pojedynek stawał się jednostronny, gdyż Spelman koncentrował się właściwie tylko na obronie.

''Kid Nytro'' wreszcie zerwał się w czwartej odsłonie i zdołał trafić Yarde'a kilkoma ciosami, ale sam coraz więcej przyjmował. Yarde wciągał go na liny i kontrował, wyraźnie górując pod względem mocy w pięści. Piąte starcie to presja Spelmana, którą Yarde spokojnie przyjmował w obronie i przechodził do akcji półdystansowych. Wreszcie huknął kilka razy prawą ręką i Spelman odczuł te bomby. 

''Bestia'' ruszyła do przodu w szóstej rundzie, zadając coraz więcej ciosów na dół i łamiąc Spelmana, który miał swoje momenty, ale kilka razy był na granicy nokdaunu, aż w końcu przyjął serię uderzeń z prawej ręki i padł na deski, a sędzia przerwał walkę.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 13-09-2020 09:43:03 
"który w zeszłym roku był bardzo blisko zdetronizowania ówczesnego mistrza świata wagi półciężkiej - Siergieja Kowaliowa." Chyba troche przesadziliscie, w ktorym momencie byl blisko?
 Autor komentarza: Oskarito21
Data: 13-09-2020 10:09:51 
Miałem to samo pisać wygral tylko jedna runde w walce a naposane jak by to bylo jakies mega tridme starcie dla Sergieja
 Autor komentarza: Hugo
Data: 13-09-2020 10:47:33 
W którym momencie? W ostatniej minucie 8 rundy. Kowalow był zamroczony, a Yarde'owi zabrakło doświadczenia, by go wykończyć. https://www.youtube.com/watch?v=AX6nEMrC5Z4
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 13-09-2020 10:57:04 
Byl tak zamroczony, ze nawet nie padl na mate. Pisanie, ze byl bardzo bliskie jest bardzo slabe w stosunku do Kowaliowa. Jeszcze jakby tam byly deski.. Gdyby Kowal byl mocno zraniony to Yarde by to wykonczyl, a po drugie w nastepnej rundzie moglby dokonczyc dziela, nic takiego nie mialo miejsca. Kazdy kto ogladal walke chyba przez moment sie nie bal o Kowaliowa. Byl duzo mocniej raniony chociazby w pierwszej walce z Alvarezem czy trafiony mocniej w drugiej walce z Wardem.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 13-09-2020 12:34:21 
@Up
Oczywiście w walkach, które przegrał przed czasem był mocniej raniony, niż w walce, w której chwiał się, ale dzięki klinczom dotrwał do gongu na przerwę. Co nie zmienia faktu, że Yarde był bliski niespodziewanego zwycięstwa.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 14-09-2020 09:47:24 
Yarde dostał kolejną wygraną przez KO trochę w prezencie. Typowe angielskie przerwanie walki przez sędziego.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.