FURY: GADANIE O WALCE USYK vs DUBOIS JEST OBRAŹLIWE WOBEC USYKA

Redakcja, Boxing Social

2020-09-05

Jeden z najciekawszych ludzi brytyjskiego boksu, wujek i były trener Tysona Fury'ego - Peter Fury - twierdzi, że słowa Franka Warrena o walce Daniela Dubois (15-0, 14 KO) z byłym królem wagi cruiser, złotym medalistą olimpijskim Aleksandrem Usykiem (17-0, 13 KO), są obecnie wręcz obraźliwe wobec Ukraińca.

PROMOTOR DUBOIS WYSTAWI GO NA USYKA, JEŚLI W STAWCE BĘDZIE PAS WBO >>>

Szef Queensberry Promotions i promotor Dubois stwierdził niedawno, że jeśli Anthony Joshua zwakuje tytuł WBO, grupa Warrena spróbuje doprowadzić do konfrontacji ''DDD'' z Ukraińcem - numerem jeden rankingu - o wakujący pas. Fury nie uznaje tych słów promotora za poważne.

- Daniel Dubois powinien walczyć ostatnio z kimś lepszym. Ten gość (Ricardo Snijders, którego ''DDD'' odprawił przed czasem w drugiej rundzie pod koniec sierpnia - przyp.red.) był chyba jakimś śmieciarzem, nie wiem, skąd go wzięli. Walka z Joe Joyce'em (planowana obecnie na koniec października - przyp.red.) będzie wielkim przeskokiem, ale Daniel ma świetnych trenerów. Pojedynek z Josephem może pójść w obie strony, to trudna do wytypowania, wspaniała walka - powiedział Fury, którego podopiecznymi są obecnie jego syn Hughie i była mistrzyni świata w boksie olimpijskim, Savannah Marshall.

- Joe Joyce z rundy na rundę się rozkręca i zadaje coraz więcej ciosów. Daniel nie będzie mógł odpoczywać, więc jeżeli nie znokautuje Joyce'a, w dalszej fazie walki mogą czekać kłopoty. Frank Warren twierdzi, że chce walki Dubois z Usykiem? Popatrzmy na wszystkich najlepszych zawodników na świecie. Każdy z nich unika Usyka. Więc takie gadanie Franka jest pewnego rodzaju obrazą dla Ukraińca. On jest jednym z topowych zawodników królewskiej dywizji, a Daniel jest młody i ma jeszcze czas, jestem pewien, że będzie właściwie prowadzony - dodał charyzmatyczny specjalista.