PARZĘCZEWSKI: NIECH TRYC IDZIE SWOJĄ DROGĄ

Redakcja, TVP Sport

2020-09-05

Ostatnio sporo mówi się o walce Roberta Parzęczewskiego (25-1, 16 KO) z Mateuszem Trycem (10-0, 6 KO), ale wygląda na to, że w tej chwili Parzęczewski nie jest tym pojedynkiem zainteresowany.

- Walka z Trycem? To nie ode mnie zależy. Teraz skupiam się na najbliższej walce, życzę Mateuszowi jak najlepiej, niech Mateusz idzie swoją drogą, buduje swoją karierę, a ja swoją. W Polsce jest za mało dobrych zawodników, żebyśmy się wybijali. Powinniśmy sobie pomagać w sparingach, a jest wielu dobrych zawodników na świecie, z którymi możemy wygrywać - powiedział Parzęczewski w magazynie ''Ring'' w TVP Sport.

- Na pewno kibice chcą oglądać walki polsko-polskie. Jeżeli jest jeden i drugi zawodnik rozpromowany, to czemu nie? - potwierdził swoją chęć walki z ''Arabem'' Tryc, który w swojej ostatnim pojedynku, pod koniec sierpnia w Suwałkach pokonał przed czasem Sladana Janjanina, zawodnika, który w czerwcu przeboksował cały dystans z Parzęczewskim.

Przypomnijmy na koniec, że 26 września w walce wieczoru gali Tymex Boxing Night 13 Parzęczewski zmierzy się z Szerzodem Chusanowem (21-1-1, 9 KO), który zastąpił trzy dni dni temu kontuzjowanego Ryana Forda.