PROMOTOR OKOLIE POTWIERDZA: WALKA Z GŁOWACKIM O PAS WBO 12 GRUDNIA

Eddie Hearn potwierdza to, co w zasadzie mówił już od dawna. Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO) i Lawrence Okolie (14-0, 11 KO) zaboksują na rozpisce gali Joshua vs Pulew, czyli 12 grudnia.

Na dobrą sprawę polski obóz już od kilku tygodni wie, że Krzysiek ma zawalczyć tuż przed Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO) i Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO). Ich walkę przekładano najpierw z października na listopad, a teraz ustalono datę na 12 grudnia. Przypomnijmy, że "Główka" i Okolie zmierzą się o wakujący tytuł mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji WBO. Polak już dwukrotnie zasiadał na tronie World Boxing Organization w limicie 90,7 kilograma. Kiedy jednak wyjdzie do ringu, jego przerwa wydłuży się aż do półtora roku. Ale od tego ma przecież takiego specjalistę jak Fiodor Łapin...

Pojedynek pięściarza z Wałcza z Anglikiem, który podczas igrzysk w Rio wyrzucił z turnieju Igora Jakubowskiego, odbędzie się w hali O2 Arena w Londynie.

- To duża i trudna walka, wierzę jednak, że Lawrence jest już na nią gotowy. On bije naprawdę mocno i z występu na występ boksuje coraz lepiej. Jestem przekonany, że w grudniu będziemy mieli kolejnego mistrza świata w naszych szeregach - powiedział Hearn.

Krzysiek nie próżnuje. Dziś potrenował ze świeżo upieczonym zawodowcem, Michałem Soczyńskim.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 03-09-2020 17:36:29 
Nie wiem dlaczego pozwolili na taką długą przerwę Głowackiego. Przecież mógł śmiało zaboksować w sierpniu czy nawet teraz we wrześniu. Wszyscy wiemy że Główka to twardziel ale dla poczucia atmosfery i zrzucenia rdzy mógł zawalczyć z jakimś przeciętniakiem, chyba że jest aż tak naruszony po Briedisie że Wasilewski wolał nie ryzykować finansowej wpadki i straty wypłaty z walki o pas.
Będę mu mocno kibicował ale misja jest trudna, nawet bardzo trudna a Głowacki po walce z Briedisem to teraz zagadka.
 Autor komentarza: tyler
Data: 03-09-2020 19:09:04 
Ciężka walka przed Krzyśkiem, rywal młodszy, wyższy, większy zasięg i siła ciosu... Główka to jednak lis ringowy i trzymam kciuki.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 03-09-2020 20:09:08 
A gdyby tak Głowacki przygotował ekastra kondycję i siadł na Okolie.
Zaskoczył go i obił, mu chociaż doły...

Nie mówię że miałby to zrobić jak Czakijew z Diablo bo wiadomo jak się skończyło.
Ale takiego młodego można trochę sponiewierać a później wziąć na jakąś kontrę.

Przeciwnik trudny ze świetnymi warunkami i mocną prawą ręką.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 03-09-2020 20:29:56 
up
Łapin pewnie jakąś taktykę przygotuje tylko pytanie czy Głowacki będzie potrafił ją wyegzekwować, tym bardziej w przypadku gdy zostanie naruszony przez Okolie i rzuci się do bójki jak obrońca praw LGBT.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 03-09-2020 22:59:45 
Jeżeli Główka czegoś nie wyłapie to walka powinna miec podobny przebieg do starcia Wilder vs Ortis (oby nie skończyła się tak samo). Okolie to silny i nieokrzesany, słaby technicznie puncher. Główka wbrew pozorom jest dobrze ułożony technicznie i mimo gabarytów nie wydaje się słaby fizycznie. Olbrzymią role powinien też tu odegrać narożnik polaka, bo Okolie walczy brudno a Główka często nie trzyma ciśnienia. Mimo, że początkowo podchodziłem sceptycznie to im bliżej walki to jestem spokojniejszy o Głowackiego.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 03-09-2020 23:00:01 
Oritz*
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.