Archiwum wiadomości z dnia: 2020-09-02

 


GERVONTA DAVIS O WALCE Z SANTA CRUZEM I PLANACH NA PRZYSZŁOŚĆ

Już za kilka tygodni, 24 października w Uncasville na gali telewizji Showtime Gervonta Davis (23-0, 22 KO) zmierzy się w mistrzowskim pojedynku z Leo Santa Cruzem (37-1-1, 19 KO). Transmisja organizowanej w ramach projektu PBC gali odbędzie się w systemie PPV. Faworytem większości obserwatorów jest Amerykanin, który przekonuje, że presja Meksykanina zostanie brutalnie stłumiona.


WIDEO: SKRÓT GALI GROMDA 2

- Pęka ręka, pęka szczęka, ale sporty walki to zabawa tylko dla twardzieli  powiedział dwukrotny mistrz świata w kickboxingu Mateusz Kubiszyn, który wygrał turniej w boksie na gołe pięści Gromda 2 i jeszcze w tym roku powalczy z Krystianem 'Tysonem' Kuźmą o główną nagrodę  100 tysięcy złotych.


JOSHUA: NIE WIDZĘ W BOKSIE FURY'EGO OGROMNEGO ZAGROŻENIA

Mistrz świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej, Anthony Joshua (23-1, 21 KO) twierdzi, że jego rodak, charyzmatyczny i kontrowersyjny mistrz świata WBC Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) powinien uzupełnić swoje braki w edukacji. Jeśli natomiast chodzi o boks Fury'ego, to AJ nie czuje się przesadnie zagrożony. Starcie Joshua vs Fury to najbardziej wyczekiwana walka współczesnego pięściarstwa i może do niej dojść w przyszłym roku.NA ŻYWO: XV MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA - III SERIA

Po świetnych, wczorajszych występach, dziś ring zdominują seniorki. Widać, że mimo okresu pandemicznego kobiety bardzo dobrze przygotowały się do mistrzostw. Przypomnijmy, że na zawodach startowały mistrzynie świata, Europy, medalistki igrzysk olimpijskich, dlatego też Europejska Federacja Boksu wysłała dwóch obserwatorów, potwierdzając tym samym rangę zawodów. Zestawienie walk i wyniki w rozwinięciu.
MATEUSZ MASTERNAK PRZED POWROTEM: MABIKA TO TRUDNY RYWAL

- Jedyny pozytyw z koronawirusa jest taki, że na pewno pomógł mi pójść w kierunku boksu zawodowego - mówi Mateusz Masternak (41-5, 28 KO) w rozmowie z Rafałem Mandesem. Były mistrz Europy kategorii cruiser związał się promotorskim kontraktem z Andrzejem Wasilewskim i już 19 września skrzyżuje rękawice z Taylorem Mabiką (19-5-2, 10 KO).