OFICJALNA PREZENTACJA QUEENSBERRY POLAND MARIUSZA KRAWCZYŃSKIEGO

Grupa Queensberry Promotions przedstawiła oficjalnie stajnię Queensberry Poland i nowe nabytki polskiej grupy, na czele której stoi Mariusz Krawczyński przy współpracy z Francisem Warrenem, synem sławnego Franka Warrena.

Informowaliśmy już Was o dwóch ciekawych nabytkach polskiej stajni. To Michał Soczyński (-91kg) i Kamil Mroczkowski (+91kg). Obaj mają na koncie medale Młodzieżowych Mistrzostw Europy i dysponują mocnym ciosem. Michał należał do krajowej czołówki i mocno postawił się Mateuszowi Masternakowi. Kamil miał długą przerwę, zbija kilogramy i będzie musiał udowodnić coś więcej niż tylko to, że potrafi mocno przyłożyć.

- Pokazujemy w jakim chcemy iść kierunku podpisując kontrakty z najlepszymi zawodnikami boksu olimpijskiego w Polsce. Kamil miał przerwę, wciąż jednak jest dużym nazwiskiem w Polsce i ma zaledwie dwadzieścia dwa lata. Założyłem Queensberry Poland wraz z Francisem i to przedsięwzięcie zrobi wiele dobrego dla boksu w Polsce. Rozmawiamy z dwoma partnerami telewizyjnymi i wybierzemy lepszą opcję. Wkrótce będziemy organizować własne imprezy - powiedział Krawczyński.

- Polska ma swoją historię i swoich mistrzów świata. Chcemy uczynić z tego kraju znów potęgę boksu, tak aby rodzime gwiazdy mogły zdobywać i bronić tytułów mistrza świata w domu, zamiast podróżować przez pół świata - dodał Francis Warren, wspólnik Krawczyńskiego z polska licencją promotorską.

- Zawsze staramy się rozwijać naszą markę Queensberry Promotions. Będziemy podpisywać najlepszych polskich pięściarzy boksu olimpijskiego, których będzie potem można "zbudować" na przyszłych mistrzów. Jestem pewien, że młodzi polscy pięściarze podpisując kontrakty z Mariuszem i Francisem będą w dobrych rękach. Pomożemy też wypromować tych zawodników na brytyjskich galach, jak również wyślemy do Polski niektórych swoich bokserów - dodał Frank Warren.

Poniżej przypominamy dwie walki "Soczka" nagrane kamerą BOKSER.ORG.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Clevland
Data: 01-09-2020 15:29:52 
Nowa grupa?
Fajnie.

Największy problem polskiego boksu to niewielki potencjał boksu amatorskiego.
Młodzi boskerzy nie zarabiają więc często muszą rezygnować z kariery.
Do tego amatorzy mają mało okazji do rywalizacji.

Liga boksu zawodowego rozwiązałaby te problemy.
Mecze międzyklubowe do tego telewizja, promocja.

Zainteresowanych jednak brak...

Może właśnie promotorzy wywarliby nacisk na związek aby mieć skąd brać zawodowców...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.