DANNY GARCIA: OSTATNIE DWIE WALKI W PÓŁŚREDNIEJ

Redakcja, Last Stand Podcast

2020-08-26

Danny Garcia (36-2, 21 KO) ma przed sobą być może najlepszego od dawna zawodnika wagi półśredniej, a już myśli o tym co dalej i nie ukrywa, że w niedalekiej przyszłości chce przeskoczyć do wagi junior średniej (różnica 3,2 kg).

Popularny "Swift" 21 listopada spotka się ze znakomitym Errolem Spence'em Jr (26-0, 21 KO), zunifikowanym mistrzem IBF i WBC. W wadze półśredniej startuje od ponad pięciu lat. Wcześniej bił się z powodzeniem w dywizji super lekkiej. Cel? Mistrzostwo świata w trzecim limicie. Ale najpierw Spence. I być może ktoś jeszcze.

- To już chyba odpowiedni moment na zmiany. Byłem mistrzem w wadze super lekkiej i półśredniej, potem nastąpiła mała przerwa, ale nadszedł czas bym odzyskał co moje. W wadze półśredniej zostały mi jeszcze ze dwie walki, ta najbliższa i może jeszcze jedna. Potem idę w górę do dywizji junior średniej. Chcę zostać mistrzem  trzech różnych kategoriach, a kiedy to osiągnę, moja spuścizna będzie kompletna i czuję, że wtedy będę gotów odejść - stwierdził pogromca takich zawodników jak Erik Morales, Amir Khan, Zab Judah czy Lucas Martin Matthysse.