KRASIUK: NIE BIERZEMY POD UWAGĘ WALKI USYKA Z POWIETKINEM

Wczoraj pojawiły się informacje o wstępnych rozmowach w sprawie walki Aleksander Powietkin vs Aleksander Usyk, do której miałoby rzekomo dojść w w przyszłym roku - jeżeli Rosjanin poradziłby sobie w listopadowym rewanżu z Dillianem Whyte'em. Współpromotor Usyka, Aleksander Krasiuk zaprzecza jednak tym doniesieniom.

Walka Usyka z Powietkinem - kolejny eliminator WBC - mogłaby teoretycznie ułatwić drogę do pojedynku Tysona Fury'ego (mistrza WBC) z Anthonym Joshuą (mistrzem IBF, WBA i WBO). Ukrainiec (numer dwa rankingu WBC) mógłby się zrzec tytułu obowiązkowego pretendenta do pasa WBO, a potem - gdyby pokonał Powietkina - stanąć do walki o wszystkie pasy ze zwycięzcą wstępnie planowanego na lato przyszłego roku starcia Fury vs Joshua. Te misternie kreślone wizje burzy jednak Aleksander Krasiuk.

- Usyk jest obowiązkowym rywalem dla Joshuy. Jeżeli pokonamy w planowanej w tej chwili na październik walce Derecka Chisorę, Joshua będzie musiał walczyć z Usykiem. Oczywiście jeżeli pokona w planowanej na grudzień konfrontacji Kubrata Pulewa, obowiązkowego pretendenta IBF. Gratulujemy więc Powietkinowi pięknej wygranej, ale w tej chwili nie bierzemy pod uwagę walki Aleksandrów, nawet hipotetycznie - powiedział współpromotor Usyka.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: gerlach
Data: 25-08-2020 21:40:49 
Walka nonsens dla obu.
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 26-08-2020 12:51:00 
a ja bym to zobaczył, chociaż szanse Povietkina w tej walce widziałbym zerowe, tylko jakiś lucky punch
 Autor komentarza: marcinm
Data: 26-08-2020 14:21:05 
walka niepotrzebna ale stylowo to zestawienie odpowiada povetkinowi; swarmer vs outside boxer. Mimo to faworytem bylby usyk ze wzgledu na końską wydolność, jedynym ryzykiem byloby wylapanie czegos bo de facto nie za wiele mozemy powiedziec o odpornosci usyka, tj. nic nie wskazuje, ze nie potrafi przyjac ale z drugiej strony - jest maly (ofc jak na ciezkiego bo ogolem to kawal chlopa), mozna tez domniemac ze nie lubi ciosow na dol
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.