WOKÓŁ WAGI CIĘŻKIEJ - 25 SIERPNIA 2020

Prezentujemy Wam potężną dawkę informacji z samej tylko wagi ciężkiej. Fury, Wilder, ewentualne przyczyny porażki Whyte'a plus walki młodych prospektów. Wszystko znajdziecie w poniżej - zapraszamy!

- Chcę walczyć z Babiciem - mówi twardy David Allen (18-5-2, 15 KO). Wspomniany Alen Babić (4-0, 4 KO) w minioną sobotę przejechał się po Shawndellu Wintersie, stopując go w drugiej rundzie.

Chorwat nawet się nie zmęczył, dlatego kolejny pojedynek rozegra już we wrześniu, co potwierdził promotor Eddie Hearn. - Tak naprawdę wciąż nie wiemy, na co stać tego chłopaka. To szalony wariat, szybko wygrał, ale jak zachowa się po czwartej czy piątej rundzie walcząc w ten sposób? Dalej nie znamy jeszcze jego realnych możliwości - stwierdził brytyjski promotor.

Przed sobotnim starciem Powietkin vs Whyte doszło do zakładu. Były mistrz - Josepha Parker (27-2, 21 KO), i ten aktualny - Tyson Fury (30-0-1, 21 KO), sprzeczali się o faworyta. Założyli się więc o pieniądze. A że "Król Cyganów" wygrywa i w ringu i poza nim, lepszy okazał się Powietkin, na którego stawiał Fury.

Kamszybek Kunkabajew (1-0, 1 KO) - aktualny wicemistrz świata w boksie olimpijskim, udanie zadebiutował w gronie zawodowców. Kazach przez sześć minut wybił Issie Akberbajewowi (20-2, 15 KO) boks z głowy. Zadziwiający był tylko fakt, że Kunkabajew, startujący w wadze super ciężkiej, zdołał wykręcić limit kategorii cruiser. Pytanie na jak długo?

- To był najlepszy cios jaki wyprowadził w całej mojej dotychczasowej karierze - uważa Aleksander Powietkin (36-2-1, 25 KO), który w sobotę po dwóch liczeniach w czwartej rundzie odwrócił losy potyczki nokautując Dilliana Whyte'a (27-2, 18 KO) w piątej odsłonie kapitalnym lewym hakiem na szczękę.

Peter Kadiru (9-0, 5 KO) - chyba najlepszy junior i młodzieżowiec w boksie olimpijskim w ostatnim czasie, nabiera doświadczenia w gronie profesjonalistów. W miniony weekend odprawił w drugim starciu słabiutkiego Muhammeda Alego (29-29, 27 KO).

Znany i ceniony trener Billy Nelson ma swoją teorię na temat sobotniej porażki Whyte'a z Powietkinem. - Dillian w ostatnim czasie stracił dużo kilogramów. Wiele razy już o tym mówiłem. Drastyczne cięcie wagi powoduje, że zawodnik nie jest potem tak odporny na ciosy jak zazwyczaj.

Anonsowany wcześniej na połowę września pokazowy pojedynek Mike'a Tysona z Royem Jonesem Juniorem odbędzie się dopiero 28 listopada, choć w związku ze zmianą terminu Roy domaga się większej gaży. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ. Ale na zwycięzcę tej konfrontacji czeka już inny uznany weteran, Antonio Tarver (31-6-1, 22 KO). "Magik" trzykrotnie mierzył się w przeszłości z Jonesem Juniorem, zamykając tę serię stosunkiem 2:1 na swoją korzyść. Wtedy jednak obaj boksowali jeszcze w wadze półciężkiej. - Chcę zmierzyć się w przyszłym roku z Tysonem bądź Jonesem Jr, w zależności od tego, który z nich wygra - mówi 51-letni Tarver.

- Mogę trenować Wildera i nauczyć go jak wygrywać walki. Dzięki moim poradom on może pokonać Fury'ego - zadeklarował kilka dni temu Floyd Mayweather Jr. - Bez względu na to co mu powiesz, jak będzie trenować, ja i tak znów go zdzielę w łeb - szybko zripostował Tyson Fury (30-0-1, 21 KO), aktualny mistrz federacji WBC.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.