PAPIN PRZEŁAMAŁ FAJFERA I NABYŁ STATUS PRETENDENTA DO PASA WBC

Federacja WBC wyznaczyła swojemu nowemu mistrzowi w kategorii cruiser - Ilundze Makabu (27-2, 24 KO), dwie obowiązkowe obrony. Kongijczyk poznał właśnie jednego ze swoich pretendentów.

W eliminatorze World Boxing Council w limicie 90,7 kilograma naprzeciw siebie stanęli Aleksiej Papin (12-1, 11 KO) i Rusłan Fajfer (25-2, 16 KO). Lepszy okazał się ten pierwszy.

W pierwszych rundach słabszy fizycznie, za to lepiej wyszkolony Fajfer wyboksowywał swojego rodaka. Papin jednak dopiął swego w szóstej odsłonie. Trafił prawym i poszedł za ciosem, posyłając przeciwnika na deski i łamiąc jego opór.

Przypomnijmy, że w drugim eliminatorze spotkają się pierwszy w rankingu Thabiso Mchunu (22-5, 13 KO) oraz trzeci Olanrewaju Durodola (33-7, 30 KO). Drugi w tym zestawieniu jest nasz Michał Cieślak (19-1, 13 KO), jednak Polak poczeka trochę na kolejną mistrzowską szansę.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 23-08-2020 10:17:42 
Taka przyjemna bitka zakończona ładną kombinacją, po której Fajfer zaliczył nurkowanie i pływanie z którego ciężko było mu się otrząsnąć i mamy rewanż z Makabu, a że pierwsza walka była całkiem, całkiem, to i druga powinna zaspokoić oczekiwania wszystkich zainteresowanych.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.