OBOZY BRODNICKIEJ I MAYER OSIĄGNĘŁY POROZUMIENIE W SPRAWIE WALKI

Zza Oceanu dochodzą nas wieści, że obozy mistrzyni świata WBO wagi super piórkowej Ewy Brodnickiej (19-0, 2 KO) i obowiązkowej pretendentki Mikaeli Mayer (12-0, 5 KO) osiągnęły porozumienie w sprawie walki mistrzowskiej. Przetarg na organizację tego pojedynku miał odbyć się dzisiaj podczas wideokonferencji, ale ostatecznie nie była ona potrzebna. Wkrótce powinniśmy poznać więcej szczegółów.

Przypomnijmy, że 6 sierpnia wieczorem, kilka godzin po tym, jak grupa Matchroom poinformowała o podpisaniu kontraktu z Brodnicką i planie organizacji unifikacyjnego starcia Polki ze zwyciężczynią walki Terri Harper vs Natasha Jonas o pas WBC, federacja WBO wyznaczyła walkę Polki z obowiązkową pretendentką - wspomnianą Mikaelą Mayer. Dzień po decyzji federacji Harper zremisowała z Jonas, co dodatkowo skomplikowało plany unifikacji. Walka z Mayer jest jednak również prestiżowa i będzie o niej głośno, pytanie tylko, gdzie się odbędzie. Eddie Hearn, szef grupy Matchroom stwierdził niedawno, że starcie Polki z Amerykanką ma sens jedynie w Polsce lub w Ameryce.

Przypomnijmy, że swoim ostatnim dotychczas występie Brodnicka pokonała w marcu na punkty Djemillę Gontaruk na gali Tymex Boxing Night 11 w Dzierżoniowie, natomiast Mayer - ćwierćfinalistka igrzysk w Rio - pokonała jednogłośną decyzją sędziów Helen Joseph w lipcowej walce wieczoru gali Top Rank w Las Vegas. To właśnie grupa Boba Aruma zajmuje się karierą mocno promowanej w USA Mikaeli.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 21-08-2020 20:09:29 
No to po pasie. Nie pomoże ponton, ani Grabowski..
 Autor komentarza: Marduk
Data: 21-08-2020 22:28:37 
No kiedyś trzeba ten rekord spieniężyć.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.